ArchitekturaBudownictwo

Domy parterowe z płaskim dachem – jakie dają możliwości?

W życiu człowieka, który zamierza przeznaczyć swoje oszczędności na nowy dom, pojawia się odwieczne pytanie – jakie model nowego lokum wybrać? Bardzo popularne w ostatnim czasie są domy parterowe z płaskim dachem, więc warto wiedzieć więcej na temat tej opcji.

Nowoczesny dom parterowy, czyli jaki?

Zapewne wszyscy pamiętamy dawne szare blokowiska, które raczej nie zachęcały do zamieszkania w nich. Czasy na szczęście się zmieniły i patrząc na naszych śródziemnomorskich sąsiadów, także w Polsce coraz częściej wybieramy domy parterowe lub piętrowe z płaskim dachem. Dzięki takiej decyzji możemy we własnych kątach urządzić poddasze użytkowe. Poprzez brak skosów, co jest niewątpliwie wielką zaletą, pokój będzie gotowy do zamieszkania od razu po niezbędnym umeblowaniu.

Dodatkowo świetną propozycją jest także możliwość zorganizowania letniego ogródka na dachu domu. Przez to, że płaska powierzchnia oddziałuje na temperaturę, w słoneczne dni możemy urządzić tam prawdziwy miejski ogród. Bez wychodzenia z domu, będziemy mieli okazję skorzystać z przebywania w pięknych okolicznościach przyrody. Za ich aranżację będziemy odpowiedzialni my sami, więc wszystko można urządzić zgodnie z własnymi preferencjami.

Kolejnym aspektem, który warto poruszyć jest fakt, że warto zamontować okna w nowoczesnym domu parterowym, dzięki którym do pomieszczeń będzie dostawać się dawka ciepła i będzie w nich jasno. Obecnie na rynku jest wiele modeli domów z płaskim dachem, więc każdy znajdzie satysfakcjonujący go kształt.

Domy parterowe z płaskim dachem

Jeżeli zdecydujesz się na budowę domu parterowego z płaskim dachem, dokonasz słusznej decyzji. Oto, jakie korzyści oferują takie budowle:

  • są znacznie tańsze w budowie niż tradycyjne domostwa,
  • zaoszczędzamy na budowie dachu i jego pokryciu dachówką, czy innym wybranym przez klienta tworzywem,
  • można na nich zorganizować całoroczny ogród i strefę relaksu,
  • dach nagrzewa się naturalnie od słońca, dzięki czemu bez zbędnych kosztów wzrasta temperatura w pomieszczeniach,
  • możemy wybrać ich kolorystykę w odcieniach szarości lub dowolnych naturalnych kolorach.

Domy parterowe z płaskim dachem to obecnie nie prostopadłościenne budowle, lecz miejsca z fantazją. Dzięki dobremu architektowi i konstruktorowi możesz cieszyć się wymarzonym kształtem pomieszczeń w każdej chwili.

Domy bez dachu

Domy bez dachu wykonanego z dużego skosu są dla nas pewną nowością i zaskoczeniem. Takie propozycje jednak znajdują uznanie wśród coraz licznieszych rzesz klientów. Należy mieć na uwadze fakt, że to nie tylko propozycja przeznaczona dla niewielkich powierzchni działek. Mogą one osiągać standardową powierzchnię użytkową, liczącą nawet kilkaset metrów kwadratowych. Najważniejsze jest to, że projekt ma spełniać wymagania klientów w nim zamieszkujących. Jeżeli masz możliwość zorganizowania wokół nowoczesnego domu parterowego ogródka, będzie to propozycja ponadczasowa. Dzięki drobnym zmianom wystroju, możesz nadać swoim czterem kątom zupełnie nowy charakter.

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. Gdzie w Polsce można takie budować? Wszędzie gdzie szukałem działki, to tylko i wyłącznie dach skośny 35-45 stopni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close