Ogród

12 Najczęściej popełnianych błędów podczas tworzenia idealnego ogrodu dla Twojej rodziny

Jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie robią, kiedy wprowadzają się do nieruchomości, jest uporządkowanie ogrodu. W końcu podwórko jest jednym z najlepszych miejsc, w którym Ty i Twoja rodzina spędzicie najwięcej czasu. A w rzeczywistości ogród jest jednym z głównych powodów, dla których właściciele domów wybierają tę konkretną nieruchomość. Trudniej jest jednak niż wygląda na to, aby stworzyć idealny ogród dla Twojej rodziny. Jest wiele do rozważenia, aby zapewnić, że jest to bezpieczny i użyteczny obszar dla całej rodziny. Przecież nie chcesz popełniać błędów, których później będziesz żałował przy projektowaniu idealnego ogrodu. Oto błędy przy tworzeniu idealnego ogrodu dla Twojej rodziny, których musisz unikać.

Wybór czegoś, co jest trudne do utrzymania

Tworząc idealny ogród dla swojej rodziny, łatwo jest być pełnym pomysłów. Chcesz dodać ogród warzywny i szeroki wachlarz roślin, aby wyglądał idealnie. Musisz jednak pamiętać, że musisz wybrać coś, na co masz czas na utrzymanie. Nie chcesz dodawać wielu różnych roślin, które wymagają pielęgnacji, a Ty po prostu nie masz na to czasu. W przeciwnym razie, jeśli nie będziesz trzymać się tego, dostaniesz ogród, który wygląda strasznie. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, aby zająć się swoim podwórkiem, możesz chcieć zastanowić się nad pozyskaniem ogrodnika, aby dać mu trochę życia. W ten sposób, zapewni on, że będzie wyglądać świetnie, jeśli zdecydujesz się zasadzić szeroki wachlarz kwiatów i warzyw. Albo może chcesz rozważyć pójście na coś bezobsługowego, co będzie łatwiejsze dla Ciebie do opieki. Na przykład sztuczny trawnik jest obecnie popularnym wyborem dla rodzin, ponieważ nie ulegnie zniszczeniu, gdy dzieci będą się tam bawić. Nie będzie też konieczne regularne cięcie, więc będzie wyglądać świetnie przez cały rok. Dlatego przed dokonaniem zmian w ogrodzie należy się dobrze zastanowić.

Nie myśląc o całorocznym życiu

Wielu właścicieli domów myśli o tym, czego potrzebują do swojego ogrodu na miesiące letnie i zapomina o reszcie roku. Musisz jednak upewnić się, że Twój ogród jest idealny na cały rok, aby Twoja rodzina mogła z niego korzystać. Dlatego powinieneś upewnić się, że kupujesz rzeczy, które chronią trawnik, takie jak grabie i nawozy, aby zapewnić, że będzie on wyglądał świetnie. Możesz również rozważyć zakup czegoś, co zapewni Twojej rodzinie ciepło w ogrodzie podczas jesiennych i zimowych wieczorów. Upewnij się również, że kupujesz pokrowce na wszystkie meble ogrodowe, aby były one chronione w chłodniejszych porach roku.

Szopa na przedmioty

Planując to, co chcesz w swoim idealnym rodzinnym ogrodzie, musisz pamiętać, aby dodać szopę do swojego projektu. Wiele rodzin myśli, że będą w stanie zachować wszystkie swoje przedmioty w garażu. Jednak skończy się przepełnieniem garażu akcesoriami do ogrodu, a tam może nie być wystarczająco dużo miejsca. To spowoduje, że Twój ogród będzie nieporządny, jeśli nie ma gdzie przechowywać rzeczy. Dlatego należy rozważyć dodanie szopy, która będzie idealna do przechowywania wszystkich narzędzi ogrodowych i zabawek dla dzieci. Można również znaleźć domek zabaw, który będzie idealny dla dzieci na zewnątrz. Mogą się tam bawić, co powstrzyma rozprzestrzenianiem się zabawek po całym trawniku.

Nie myśląc o bezpieczeństwie

Jest to tak ważne, że podczas tworzenia idealnego ogrodu dla rodziny należy brać pod uwagę bezpieczeństwo. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, w której dzieci znajdą się w niebezpieczeństwie. Na początek musisz upewnić się, że masz dobrej jakości bramę z zamkiem, który powstrzyma dzieci przed wyjściem z ogrodu. Ponadto, zapewni to, że nikt nie może włamać się do Twojego ogrodu. Dodatkowo, potrzebujesz bezpiecznego ogrodzenia, które zatrzyma Twój ogród, mając pełny widok na sąsiadów. Musisz również upewnić się, że grill i narzędzia ogrodowe nie są łatwo dostępne dla dzieci. W przeciwnym razie, może  się skończyć ranami podczas zabawy na świeżym powietrzu. Również wszelkie niebezpieczne obszary, takie jak staw lub basen, powinny być bezpiecznie ogrodzone, tak aby Twoje dziecko nie było narażone na utonięcie. Dlatego podejmując decyzje dotyczące ogrodu, zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie Twojego dziecka.

Nieprawidłowe planowanie przed umieszczeniem przedmiotów

Musisz również upewnić się, że dokładnie zaplanujesz miejsce, do którego przedmioty mają trafić w Twoim ogrodzie. W przeciwnym razie możesz zacząć umieszczać przedmioty, a następnie żałować, gdzie je umieszczasz, ponieważ zajmują one zbyt dużo miejsca lub nie znajdują się w bezpiecznym miejscu. Dlatego zawsze zastanów się dokładnie, ile miejsca zajmie dany przedmiot i czy jest to dobry pomysł, aby go tam umieścić. Na przykład, nie chcesz umieszczać mebli na zewnątrz w miejscu, które będzie najbardziej słoneczne w ciągu dnia. Nie chcesz również umieszczać mebli dziecięcych na zewnątrz w miejscu, które nie będzie widoczne z domu.

Bez architekta krajobrazu

Wiele osób uważa, że wiedzą, co robią projektując swój ogród. Czasami jednak warto jest zdobyć eksperta, który będzie w stanie dać ci pomysły, aby pomóc twojemu ogrodowi wrócić do życia. Profesjonalista będzie pracować z Tobą, aby zapewnić, że w pełni wykorzystujesz przestrzeń, którą masz w ogrodzie. Będzie również w stanie zorganizować patio i trawnik tak, że nie będziesz musiał martwić się o to samemu.

Zakup drogiego wyposażenia placu zabaw

Jest tyle wyposażenia placu zabaw, ile można kupić dla ogrodu przyjaznego dla rodziny. Wiele z nich jest jednak kosztownych, a Twoje dziecko szybko z nich wyrośnie. Zajmują one również dużo miejsca na podwórku. Lepiej jest kupować zabawki, takie jak rower czy bramka do piłki nożnej. W ten sposób można je odłożyć na później, gdy Twoje dzieci skończą bawić się nimi.

Dodawanie zbyt wielu roślin

Łatwo jest kupować piękne rośliny do swojego ogrodu, ponieważ uważasz, że wszystkie razem będą wyglądać wspaniale. Jeśli jednak dodasz zbyt wiele do ogrodu, możesz zdusić rośliny i glebę. Może to spowodować, że Twój ogród będzie wyglądać chaotycznie i powstrzyma rośliny od rozkwitu. Musisz zapytać w sklepie, ile miejsca potrzebują rośliny przed zakupem. Dlatego też, nie skończy się na zakupie zbyt wielu roślin.

Wybór mebli ogrodowych niskiej jakości

Wiele osób decyduje się na zakup mebli ogrodowych, których później żałują. Dlatego tak ważne jest, abyś badał różne meble ogrodowe przed dokonaniem zakupu w sklepie. W ten sposób powstrzyma Cię to przed zakupem mebli niskiej jakości, które nie będą trwały długo. W końcu chcesz przedmiotów, które będą w stanie przetrwać w słońcu, wietrze i deszczu. Dlatego upewnij się, że dokładnie sprawdzasz wszystkie przedmioty, gdy jest to niska cena, aby nie popełnić błędu. Pamiętaj również, aby dodać wystarczająco dużo cienia nad stołem i krzesłami w ogrodzie. W ten sposób twoja rodzina może odpocząć od słońca, gdy jest na zewnątrz.

Nieprawidłowe ustawienie stawu

Staw jest wspaniałą cechą ogrodu, która zapewni rozrywkę całej rodzinie. Jest on świetny dla środowiska, a Twoje dzieci mogą go nazwać i jest to dla nich dobry starter. Musisz jednak upewnić się, że ustawiłeś je prawidłowo, aby ryby mogły prowadzić zdrowe życie. Wybierając niestandardowe stawy, musisz porozmawiać z profesjonalistą o tym, co dokładnie powinieneś zrobić, aby ryby były zdrowe. Pamiętaj również, aby ogrodzić staw, jeśli masz małe dzieci w domu.

Nie myśląc o kolorach

Wiele osób nie bierze pod uwagę kolorów swoich roślin podczas projektowania ogrodu idealnego dla swojej rodziny. Oznacza to, że kwiaty i rośliny zderzają się na twoim podwórku i nie wyglądają atrakcyjnie wizualnie. Musisz mieć pewność, że wybierasz rośliny o uzupełniających się kolorach, które będą wyglądać wspaniale razem. Możesz chcieć wybrać kolory, które kontrastują z kolorem farby w Twoim domu, tak aby wyróżniały się na Twoim podwórku.

Dodawanie zbyt wielu ozdób

Łatwo jest zacząć dodawać urocze ozdoby i akcesoria do ogrodu. Jednak dodanie zbyt wielu spowoduje, że Twój ogród będzie wyglądał na zbyt zagracony i zajęty. Zastanów się, gdzie będzie żył ornament i czy będzie pasował do stylu ogrodu. To powstrzyma Cię przed podjęciem pochopnej decyzji i zakupem zbyt wielu rzeczy na swoje podwórko.

Pamiętaj, aby dodać dużo światła do ogrodu w czasie nocy w lecie, kiedy chcesz zjeść kolację. Jest ono również niezbędne dla tych imprez ogrodowych, które trwają do późnych godzin wieczornych.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Close
Close
Close