DomTechnologia

7 sposobów, aby uczynić swój dom bezpieczniejszym

W kraju tylko 5% włamań jest rozwiązywanych przez policję. Ta szokująca statystyka może sprawić, że będziesz się martwić o bezpieczeństwo swojego domu. W końcu wszyscy chcemy mieszkać w bezpiecznym miejscu, zarówno w celu ochrony kochanych przez nas ludzi, jak i naszych kosztowności.

Możecie się zastanawiać: jakie kroki mogę podjąć, aby zwiększyć bezpieczeństwo? Jedną z opcji jest inwestowanie w drogi system bezpieczeństwa, ale są też inne sposoby odstraszania włamywaczy. Chcesz wiedzieć jak? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Używaj przełączników czasowych

Kiedy opuszczasz dom na dłuższy okres czasu, niezależnie od tego, czy podróżujesz w interesach, czy wybierasz się na wakacje, możesz się martwić o możliwość włamania. Aby odstraszyć złodziei, zastosowanie automatycznych wyłączników czasowych może zwiększyć bezpieczeństwo domu, dając złudzenie, że ktoś jest w domu.

Ukryj swoje cenne przedmioty

Jeśli Twoje cenne przedmioty, takie jak kluczyki samochodowe, tabletki lub kosztowna biżuteria są wyraźnie widoczne przez okna, może to sprawić, że Twój dom stanie się celem. Aby tego uniknąć, zawsze przechowuj ważne rzeczy poza zasięgiem wzroku i trzymaj klucze z dala od skrzynek na listy.

Zamknij okna

Choć może się to wydawać oczywistą metodą, to może być bardzo łatwo opuścić dom bez uświadomienia sobie że okna są otwarte lub odblokowane, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach letnich. Dwa razy sprawdzić okna w drodze do wyjścia, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Nie ukrywaj zapasowych kluczy

Może to być kuszące, aby ukryć dodatkowy klucz na zewnątrz, szczególnie dla swoich dzieci lub aby umożliwić dostęp do domu znajomym lub członkom rodziny. Zapewnia jednak również łatwy dostęp dla włamywaczy. Aby Twój dom był bezpieczny, nie ukrywaj klucza awaryjnego.

Zaprzyjaźnij się z sąsiadami

Zawsze warto mieć dodatkową parę oczu patrząc na nieruchomość. Oprócz tego, że jest to kolejny skuteczny środek bezpieczeństwa, może również zapewnić Ci spokój ducha. Ponadto, jeśli dobrze znasz swoich sąsiadów, możesz pójść o krok dalej i poprosić ich o otwieranie i zamykanie zasłon.

Zainstaluj system kamer

Posiadanie kamer wokół nieruchomości może zatrzymać złodziei i pomóc utrzymać swój dom bezpieczny. Ponadto, jeśli najgorsze miałyby się wydarzyć i Twój dom został okradziony, to zapewnia materiał filmowy, który może być wykorzystany przez policję.

Oświetlenie zewnętrzne

Oprócz telewizji przemysłowej, zainstalowanie oświetlenia zabezpieczającego na zewnątrz domu może być skutecznym środkiem odstraszającym. Wybierz opcje czułe na ruch, aby odstraszyć złodziei i chronić dom przed złodziejami.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa

Jeśli szukasz dalszych środków bezpieczeństwa, możesz się upewnić, że Twoje drzwi wejściowe są bezpieczne, ubezpieczyć dom i kosztowności oraz uporządkować ogród, aby ograniczyć potencjalne miejsca do ukrycia. Możesz również znaleźć dodatkowe wskazówki od policji i Straży Miejskiej.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Close
Close
Close