Dom

6 Prostych sposobów czyszczenia mikrofalówki

Wszyscy wiemy, jak to jest mieć nieporządną kuchenkę mikrofalową po tym, jak często jest ona używana. Nikt nie chce patrzeć na małe kawałki resztek jedzenia, które spotkały się z kuchenką mikrofalową. Czyszczenie jest nieuniknione, ale może to być dość żmudne zadanie. Na pewno nie wielu z Was chce używać szkodliwych substancji chemicznych podczas czyszczenia kuchenki mikrofalowej, co może być niezdrowe dla gospodarstwa domowego. Przecież wkładasz jedzenie do urządzenia.

Jak więc można wyczyścić kuchenkę mikrofalową bez użycia szkodliwych środków chemicznych? Sprawdź te proste i skuteczne metody, jak to zrobić.

Jeśli chcesz wyczyścić kuchenkę mikrofalową minimalnym nakładem pracy i materiałów, oto szybkie metody:

  1. Używanie cytryny

Jeśli odkładasz na później czas czyszczenia kuchenki mikrofalowej, to jest to świetny sposób, aby oczyścić ją, jednocześnie nadając jej świeży zapach bez żadnych środków chemicznych. Wszystko, co musisz zrobić, to wycisnąć sok z cytryny w misce z wodą i włożyć do mikrofalówki na około trzy do pięciu minut. Woda cytrynowa powinna osiągnąć punkt wrzenia. Pozostaw ją na około pięć minut, pozwalając parze oczyścić wnętrze kuchenki mikrofalowej.

Użyj roztworu cytryny i wody, aby wytrzeć mikrofalówkę bez czyszczenia, szorowania i wycierania uporczywych plam.

  1. Stosowanie octu

Podobnie jak w przypadku stosowania soku cytrynowego, ocet i woda może pomóc w usunięciu większości produktów spożywczych. Dzieje się tak dzięki kwaśnemu charakterowi składników, który dezynfekuje mikrofalówkę podczas jej odświeżania.

Napełnij miskę wodą i łyżką stołową octu. Umieść go w kuchence mikrofalowej i ustaw na pięć minut. Następnie można przetrzeć wodą boki kuchenki mikrofalowej. Upewnij się, że używasz rękawiczek podczas pracy z gorącą miską z wodą i octem, ponieważ może ona być bardzo gorąca.

  1. Stosowanie płynu do mycia naczyń

Używanie płynu do mycia naczyń to kolejny świetny i skuteczny sposób na czyszczenie mikrofalówki bez użycia szkodliwych substancji. Według doradcy kuchennego wystarczy tylko wymieszać w misce odrobinę wody i płynu do mycia naczyń. Za pomocą gąbki lub ściereczki można teraz wyczyścić kuchenkę mikrofalową i usunąć wszelkie zabrudzenia i plamy. Jest to szybszy sposób czyszczenia urządzenia bez konieczności czekania od pięciu do dziesięciu minut po namoczeniu w kuchence mikrofalowej miski z wodą i octem lub cytryną.

  1. Stosowanie sody oczyszczonej

Soda oczyszczona jest niezwykle wszechstronna. Działa nie tylko na receptury, ale również do czyszczenia. Jeśli Twoja kuchenka mikrofalowa wymaga czyszczenia, wypełniona dużą ilością twardego jedzenia lub sosów, których inne metody nie są w stanie skutecznie wyczyścić, to soda oczyszczająca zrobi cuda.

Wystarczy tylko dodać dwie łyżki stołowe sody oczyszczonej w misce z wodą (na tyle, aby powstała pasta). Włączyć mikrofalówkę na trzy do pięciu minut, aż do wrzenia mieszanki. Natychmiast po tym wytrzeć nią wnętrze. Pozwoli to pozbyć się zapachu i zabrudzeń.

  1. Czyszczenie gąbką

Ta metoda jest najprostszym i najszybszym sposobem czyszczenia mikrofalówki. Dodaj kilka mokrych ręczników papierowych do maszyny, pozostawiając ją na trzy do pięciu minut. Następnie przygotuj roztwór z bezpiecznym mydłem i wodą do czyszczenia. Użyj gąbki i roztworu do wytarcia wszystkich stron mikrofalówki i szorowania. Ponadto wyszoruj drzwi i ich uchwyty. Następnie wysusz ją czystą ściereczką, upewniając się, że wszystko jest suche przed zamknięciem drzwi.

  1. Zrobienie łaźni parowej

Jeśli nie posiadasz środków czyszczących wymienionych powyżej, możesz po prostu zrobić łaźnię parową. Zmiękcza to wysuszone jedzenie, ułatwiając czyszczenie. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić w kuchence mikrofalowej miskę z wodą, pozwalając jej gotować się do uzyskania pary. Po pięciu minutach zdejmij miskę i przetrzyj delikatną ściereczką wnętrze. Zwróć uwagę, że nie pomoże to w nieprzyjemnym zapachu, który może pozostać w urządzeniu.

Nie musisz wydawać  pieniędzy inwestując w szkodliwe substancje chemiczne i produkty podczas czyszczenia kuchenki mikrofalowej. Niektóre materiały czyszczące można znaleźć we własnym domu, bez żadnych z tych toksycznych substancji, które mogłyby dotknąć Twoich urządzeń.

Te proste sposoby czyszczenia mikrofalówki dały Ci pomysł, jak rozpocząć konserwację urządzeń bez kłopotów. Więc nie czekaj dłużej i wypróbuj którejkolwiek z tych metod, aby utrzymać swoją mikrofalówkę w czystości.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close