Dom

Jaki napęd do bramy garażowej segmentowej?

Wygoda i komfort używania bramy garażowej są bardzo istotne. Idealna brama musi bowiem spełniać kilka ważnych cech. A aby je realizować, musi się skutecznie… zamykać i otwierać! Dlatego napęd do bramy garażowej jest niezwykle ważny. Dziś opowiemy o nim nieco więcej.

Brama garażowa segmentowa – zalety

Garażowe bramy segmentowe to jedno z najlepszych rozwiązań do Twojego domu. Do ich zalet należy nie tylko doskonała izolacyjność, ale też świetna jakość i design. Nic dziwnego, że są coraz częściej wybierane przez budujących domy.

Garażowe bramy to doskonałe rozwiązanie do małych garaży – w przeciwieństwie do uchylnych czy klasycznie otwieranych bram, nie zajmują dużo miejsca w niewielkiej przestrzeni. Cała brama chowa się bowiem pod sufitem, dzięki czemu wciąż masz mnóstwo miejsca do przechowywania.

Postaw na  garażowe bramy tego typu, jeśli chcesz oszczędzić na ogrzewaniu. Dostępne w Oknoplast bramy zapewniają bowiem imponującą ochronę przed utratami ciepła. Zapomnij o wychłodzonym garażu, do którego strach wejść w zimie. Garażowe bramy Oknoplast zadbają o to, by Twoje rachunki nie były zbyt wysokie.

Garażowe bramy segmentowe to także odporność na uszkodzenia. Stworzone z wysokiej jakości materiałów bramy są odporne na łom, obcęgi i inne narzędzia, które mogą posłużyć złodziejom do włamania do Twojego domu.

garażowe bramy

Napęd do bramy garażowej – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze napędu do bramy garażowej istotne jest kilka kwestii. Przy podejmowaniu decyzji zwróć uwagę na następujące parametry:

  • typ napędu – najpopularniejsze rozwiązania to napęd łańcuchowy i paskowy, co oznacza, że działanie napędu opiera się albo o łańcuch, albo o pasek zębaty. Pasek uważa się za nowocześniejszy i bardziej wygodny. Dzięki niemu sprzęt ma większą moc i pracuje ciszej. Łańcuch z kolei jest trwały i skuteczny, ale nadrabia hałasem oraz co jakiś czas trzeba go nasmarować.
  • moc napędu – wybór jest naprawdę szeroki, bowiem wśród dostępnych modeli znajdziesz napędy o mocy od 400 N do… 1200 N. Jak wybrać odpowiednią moc? Przede wszystkim trzeba dopasować ją do bramy. Im większa i cięższa brama, tym oczywiście napęd powinien być silniejszy. Zwykle przy konkretnym modelu bramy podana jest zalecana moc – i tak do jednostanowiskowego garażu wystarczy 400-500 N, a do tego o dwóch stanowiskach przyda się moc w okolicach 1000 N. Zaznaczamy też, że im większa moc, tym większe zużycie prądu!
  • stabilna i cicha praca – napęd powinien być możliwie niezawodny. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie model ma dobre opinie, ale też sprawdź, jak głośno pracuje. Nie ma nic gorszego niż wielki hałas bramy segmentowej, przeszkadzający w spokojnym śnie.
  • tempo pracy napędu – również niebagatelna kwestia. To od niego zależy prędkość otwierania i zamykania bramy. Prędkość przesuwu wyraża się w centymetrach na sekundę, a optymalna wartość to od 15 do 30 sekund. Możesz oczywiście wybrać szybsze napędy, ale wówczas – tu odsyłamy do punktu drugiego – potrzebna będzie większa moc. I więcej pieniędzy na rachunki.
  • dodatkowe funkcje – napęd, który posiadają garażowe bramy to nie tylko otwieranie i zamykanie, ale też dodatkowe możliwości. Możesz wybrać na przykład spowolnione zamykanie podczas osiągania położeń końcowych (wydłuża żywotność bramy i napędu), regulację szybkości otwierania czy awaryjny mechanizm w razie braku zasilania.

Zastosowując się do powyższych wytycznych, na pewno trafnie ocenisz, jaki napęd będzie najlepiej wspierał Twoje garażowe bramy. Jeśli masz pytania czy wątpliwości, skontaktuj się z doradcą Oknoplast, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close