Dom

Kuchnia z wyspą – zobacz projekty domów, w których przewidziano takie rozwiązanie!

Mówiąc o trendach w aranżacji nowoczesnych wnętrz, wyspa kuchenna z pewnością jest jednym z takich rozwiązań, chętnie stosowanym przez wielu Inwestorów w ich wymarzonych domach. Wyspa podkreśla charakter kuchni, a jednocześnie otwarty układ funkcjonalny w ramach strefy dziennej pozwala wizualnie dodać wnętrzu przestronności, idealnie sprawdza się więc także w małych domach. Wyspa w kuchni dodają dynamiki aranżowanej przestrzeni, umożliwia domownikom wygodną współpracę podczas gotowania, dlatego też wielu planujących budowę domu Inwestorów poszukuje projektów, które przewidują takie rozwiązanie aranżacyjne. W tym artykule prezentujemy kilka inspirujących pomysłów na dom z wyspą kuchenną.

Wyspa kuchenna to praktyczne rozwiązanie w codziennym życiu każdej rodziny, niezależnie od tego, czy w planie jest budowa małego, czy też dużego domu. To wygodne miejsce, aby na chwilę usiąść, pomóc przygotować posiłek, wypić poranną kawę, czy zjeść szybkie śniadanie bez nakrywania do stołu. Wyspy kuchenne można zaaranżować na wiele różnych sposobów, w zależności od preferencji mieszkańców, a wybierając projekty domów z oferty Pracowni ARCHON+ można także od razu odkryć możliwości aranżacyjne wnętrz na wizualizacjach, które często prezentowane są wraz z projektami. Wśród nich można obejrzeć inspirujące aranżacje przestrzeni kuchennych, w tym także kuchni, w których uwzględniono układ funkcjonalny z wyspą.

Zobacz wybrane projekty domów z wyspą w kuchni i przekonaj się, jak praktyczne jest to rozwiązanie!

Dom w leszczynowcach 7

W tym nowoczesnym, niewielkim domu parterowym przewidziano układ funkcjonalny z otwartą strefą dzienną, dający możliwość zaaranżowania przestronnej kuchni z centralnie wkomponowaną wyspą. Stanowi ona strefę przygotowywania posiłków, z którą łączy się barek śniadaniowy, będący jest idealnym miejscem na poranną, szybką kawę przed pracą. Zaproponowana w tym projekcie wyspa oferuje także powierzchnię od przechowywania w postaci kilku pojemnych szuflad. Atutem kuchni w „Domu w leszczynowcach 7” jest duże, narożne okno, gwarantujące doskonałe doświetlenie przestrzeni, a także przewidziana w pobliżu spiżarnia, ułatwiająca organizację prac kuchennych.

Dom w balsamowcach 4”

To komfortowy dom z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem oraz efektowną lukarną frontową, która podkreśla reprezentacyjny charakter inwestycji. Patrząc na układ funkcjonalny i przedstawioną na wizualizacjach aranżację wnętrza, można przekonać się, jak
wygodne będzie rodzinne gotowanie i przyrządzanie posiłków. Nowoczesna wyspa kuchenna to w tym przypadku dodatkowy blat do pracy, przy którym z powodzeniem można również zaaranżować barek śniadaniowy z wygodnymi hokerami. Wszystko, co niezbędne mamy w zasięgu ręki, a przestrzeń doskonale doświetla narożne okno oraz odpowiednio rozplanowane oświetlenie sufitowe. Wysoka zabudowa mieście sprzęty AGD, które kolorystycznie wtapiają się w antracytowe fronty, dodatkową powierzchnię do przechowywania oferuje przyległa spiżarnia. Wśród licznych atutów tego projektu warto także zwrócić uwagę na otwartą na taras przestronną jadalnię, mieszczącą wygodny stół, który podczas organizacji przyjęć w większym gronie można dodatkowo rozsunąć.

Dom w dabecjach 3 (G2)”

Miłośnicy nowoczesnej architektury i funkcjonalnych rozwiązań przestrzennych z pewnością zwrócą uwagę na projekt „Domu w dabecjach 3 (G2)”, który jest efektownym i komfortowym budynkiem z poddaszem użytkowym oraz garażem dwustanowiskowym. Nad częścią strefy dziennej przewidziano otwarcie stropu do połaci dachowej, co jeszcze bardziej potęguje wrażenie przestronności oraz daje ciekawe możliwości aranżacyjne. Przesuwne przeszklenia harmonijnie integrują strefę dzienną z tarasem i ogrodem, podnosząc walory dekoracyjne wnętrza. W centrum przestronnej kuchni swoje wyeksponowane miejsce ma wielofunkcyjna wyspa, przy której znajduje się nowoczesne strefa gotowania z praktycznym blatem roboczym oraz barek śniadaniowy. Na wizualizacjach strefy kuchennej tego domu widzimy również nowoczesny okap wyspowy z praktycznymi półkami.

Dom w callunach (G2)”

Równie funkcjonalnym, jak i efektownym rozwiązaniem jest wyspa zlokalizowana w centralnym punkcie kuchni parterowego „Domu w callunach (G2)”. To przestronny budynek w stylu nowoczesnej stodoły z bezokapowym dachem dwuspadowym i dwustanowiskowym garażem. Głównym atutem przewidzianej w tym wnętrzu wyspy, która wizualnie wyznacza granicę kuchni, jest jej wszechstronność. Domownicy mają możliwość zaaranżować ją jako wielofunkcyjną strefę, w ramach której znajduje się obszerny blat roboczy, stanowisko do gotowania oraz zmywania. Takie rozwiązanie pozwala na komfortowe rodzinne gotowanie, domownicy mogą także podczas pracy swobodnie rozmawiać z gośćmi, przebywającymi w jadalni lub salonie.

Szczegółowe informacje o zaprezentowanych projektach oraz pełna oferta Pracowni dostępne są na archon.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close