Dom

Wybieramy dobry salon drzwi: na co warto zwrócić uwagę?

Salony drzwi to miejsca, które zawsze warto odwiedzić na etapie poszukiwania skrzydeł do swojego domu czy mieszkania. Co prawda wiele osób kieruje dziś pierwsze kroki do marketów budowlanych, jednak jeśli oczekujesz dużego wyboru drzwi renomowanych producentów, to nie unikniesz wizyty w wyspecjalizowanym salonie. Pytanie tylko, jaki salon drzwi wybrać, jeśli w Twojej okolicy działa ich kilka? Oto kryteria, jakimi warto się kierować.

Oferta drzwi

Wybierając się do salonu drzwi chcemy mieć pewność, że nie stracimy cennego czasu i rzeczywiście znajdziemy na miejscu olbrzymi wybór skrzydeł różnych producentów. To ważne, aby móc porównać w jednym salonie drzwi o różnych charakterach, w najróżniejszych wersjach kolorystycznych, przylgowe i bezprzylgowe, pasujące do wnętrz nowoczesnych, klasycznych, minimalistycznych, industrialnych czy eklektycznych.

Stąd pierwsza wskazówka: poszukaj salonu drzwi z możliwie jak największą ofertą. Co ważne, drzwi powinny być dostępne na miejscu, na wystawie, aby można było je dokładnie obejrzeć i porównać ze sobą.

W dobrym salonie drzwi znajdziesz skrzydła wielu cenionych producentów, przede wszystkim polskich. W przypadku drzwi wewnętrznych szczególnie dobrą opinią cieszą się tacy producenci, jak Porta, Pol-Skone, DRE, Erkado czy producenci premium: Leon, Dorian, Korona, Eurodoor oraz Ronkowski.

Jeśli natomiast rozglądasz się za drzwiami zewnętrznymi, to wybierz salon, w którym na miejscu można porównać skrzydła m.in. Barański, Alu4U, Erkado czy Delta.

Fachowe doradztwo i pomoc techniczna

W dobrym salonie drzwi zawsze możesz liczyć na pełne wsparcie w doborze odpowiednich skrzydeł do Twojego domu czy mieszkania. Doradcy przedstawią Ci różne opcje mieszczące się w założonym budżecie, omówią aktualne trendy, udzielą cennych wskazówek projektowych, a może nawet zainspirują Cię do wyboru takich drzwi, jakie wcześniej nawet nie przeszły Ci przez myśl.

Doradztwo przyda się również na etapie doboru drzwi pod kątem parametrów technicznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku drzwi zewnętrznych, między którymi występują duże różnice w zakresie m.in. odporności na włamanie czy współczynnika przenikania ciepła.

Drzwi z usługą montażu

Będąc już w salonie drzwi koniecznie zapytaj o możliwość zamówienia skrzydeł wraz z usługą montażu – dotyczy to zarówno drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dlaczego warto się na to zdecydować? Powodów jest co najmniej kilka:

  • Oszczędzasz– kupując drzwi z usługą montażu de facto korzystasz z usługi, która jest obłożona 8% stawką VAT, co pozwala zaoszczędzić około 15% na samych drzwiach.
  • Masz pewność fachowego wykonania usługi– kto jak kto, ale akurat salony drzwi współpracują ze sprawdzonymi ekipami monterskimi.
  • Gwarancja– w razie, gdyby cokolwiek poszło nie tak, zawsze możesz zgłosić się bezpośrednio do salonu i złożyć reklamację na wykonaną usługę, oszczędzając sobie stresu i przepychanek z ekipą monterską.
  • Zachowanie gwarancji na same drzwi– warto wiedzieć, że większość producentów drzwi uzależnia zachowanie gwarancji od fachowego montażu, co musi być potwierdzone wpisem w karcie gwarancyjnej produktu.
  • Wygoda– wybierając drzwi z montażem nie musisz już organizować ich transportu, ryzykować uszkodzeniem skrzydeł, ani szukać ekipy, która podejmie się tego zadania. Oszczędzasz więc mnóstwo cennego czasu.

DRZWI INSIDE: salon drzwi, w którym znajdziesz skrzydła dla siebie

Jednym z najlepiej ocenianych i najchętniej odwiedzanych salonów drzwi w regionie Aglomeracji Śląskiej jest salon DRZWI INSIDE, który mieści się w Centrum Handlowym HOME CONCEPT w Katowicach, tuż przy głównej trasie w kierunku Sosnowca.

W ofercie salonu znajdziesz zarówno drzwi wewnętrzne, jak i zewnętrze, a także inne materiały wykończeniowe, w tym: podłogi drewniane, laminowane i winylowe, systemy zabudowy ścian, pergole czy klamki i pozostałe okucia drzwiowe.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close