Wnętrza

Dekory łazienkowe – jakie wybrać?

Dekory ścienne są bardzo często wykorzystywane w aranżacji łazienek. Nic dziwnego – to świetny sposób na urozmaicenie wyglądu każdego wnętrza. Sprawdź, jakie dekory łazienkowe warto wybrać!

Jeśli chcesz wizualnie ożywić swoją łazienkę, postaw na dekory ścienne. Jakie dekory wybrać i jak je wykorzystać w aranżacji łazienki? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Dekory ścienne w łazience – dlaczego warto?

Dekor ścienny to element ozdobny, który jest w stanie zupełnie odmienić charakter każdego wnętrza. Różnego rodzaju dekory są bardzo często wykorzystywane jako element aranżacji łazienek, kuchni i innych pomieszczeń. Dlaczego warto zdecydować się na taką formę wykończenia ściany w łazience? Oto kilka powodów:

  • Urozmaicenie wyglądu wnętrza – dekory ścienne to doskonały sposób na zmianę charakteru aranżacji łazienki.
  • Niepowtarzalna aranżacja – dekory w łazience sprawiają, że wnętrze nabiera osobliwego charakteru.
  • Możliwość ciekawego wyeksponowania niektórych elementów pomieszczenia – dekor można ułożyć np. wokół lustra łazienkowego. Oryginalne dekory znakomicie sprawdzą się także do wydzielenia strefy kąpielowej.
  • Bogaty wybór – w sklepach dostępna jest szeroka oferta dekorów ściennych w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy może stworzyć ciekawy akcent w swojej łazience.

Jakie dekory łazienkowe wybrać?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór dekorów ściennych, co sprawia, że możemy wybrać idealną dekorację do każdej łazienki. Wybór konkretnego dekoru zależy zarówno od stylu aranżacji pomieszczenia, jak i naszych osobistych preferencji. Na co zwrócić uwagę, wybierając płytki dekoracyjne do łazienki?

  • Styl – do wyboru mamy dekory ścienne w różnych stylach. W zależności od aranżacji łazienki i efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na dekory bogato zdobione lub z subtelnym wzorem. W sklepach dostępne są zarówno dekory lustrzane, błyszczące, matowe, jak i szklane dekory łazienkowe. Szeroki wybór różnego rodzaju dekorów sprawia, że możemy uzyskać w swojej łazience dokładnie taki efekt, o jakim marzymy. Warto pamiętać, że wybrany dekor powinien nawiązywać fakturą lub kolorem do pozostałych płytek.
  • Kolorystyka – na rynku znajdziemy dekory ścienne utrzymane w zróżnicowanej kolorystyce, co sprawia, że każdy z nas może wybrać model w kolorze idealnie dopasowanym do swojej łazienki.
  • Wysoka jakość – warto wybierać dekory ścienne najwyższej jakości od sprawdzonych producentów, które zachowają estetyczny wygląd przez wiele lat.

Jak układać dekory w łazience?

Dekory łazienkowe to znakomity sposób na oryginalne wykończenie ściany. Te oryginalne ozdoby możemy wykorzystać w łazience na wiele sposobów. Oto kilka pomysłów, jak układać dekory łazienkowe:

  • Pasy – dekory ułożone w oryginalne pionowe pasy to doskonały sposób na optyczne powiększenie małej łazienki.
  • Wyznaczenie stref łazienki – za pomocą dekorów można w ciekawy sposób wyeksponować różne elementy pomieszczenia. Płytki dekoracyjne pozwolą nam np. wydzielić strefę kąpielową w łazience.
  • Wyeksponowanie poszczególnych elementów łazienki – dekory można ułożyć np. wokół lustra łazienkowego.

Gdzie kupić dekory do łazienki?

Jeśli planujesz przyozdobić swoją łazienkę za pomocą oryginalnych dekorów, musisz znaleźć idealne miejsce do ich zakupu. Najlepiej zdecydować się na zakup wysokiej jakości płytek dekoracyjnych od sprawdzonych producentów, które zachowają swój pierwotny wygląd przez długi czas. Szeroki wybór dekorów ściennych znajdziesz w salonach Hoff – https://www.salonyhoff.pl/dekory/.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close