Dom

Czym powinna charakteryzować się dobra deska do prasowania?

Prasowanie to jedna z tych prac domowych, która zajmuje dużo czasu i dla wielu osób jest zajęciem zwyczajnie nużącym, niewygodnym, a w pewnym stopniu także niebezpiecznym. Ryzyko przypadkowego poparzenia jest tym większe, im w trudniejszych warunkach pracujemy. Z myślą o poprawie komfortu i bezpieczeństwa operowania żelazkiem powstały deski do prasowania. To przedmioty o składanej konstrukcji, w nowoczesnej wersji wyposażone w kilka dodatkowych udogodnień.

Klasyczna deska do prasowania

Podstawowa konstrukcja deski do prasowania składa się z odpowiednio wyprofilowanej, podłużnej płyty drewnianej pokrytej wytrzymałym materiałem tapicerskim oraz stelaża metalowego, najczęściej w wersji składanej. Dzięki zastosowaniu składanej konstrukcji nieużywana deska do prasowania zajmuje niewiele miejsca i bez problemu zmieści się za drzwiami, w szafie, garderobie lub schowku. Złożona deska jest również łatwa w transporcie, co pozwala przenosić ją pomiędzy różnymi domowymi pomieszczeniami. Po rozłożeniu deska zajmuje więcej miejsca, ale zapewnia wygodną powierzchnię do prasowania wszelkiego typu tekstyliów. Większość desek w wersji podstawowej wyposażona jest w mechanizm regulacji wysokości położenia. Dzięki temu powierzchnię do prasowania można ustawić na wysokości dopasowanej do wzrostu każdego użytkownika.

Nowoczesne wersje desek do prasowania z udogodnieniami

W związku z tym, że większość współczesnych żelazek wyposażona jest w dość krótkie kable zasilające, producenci desek do prasowania coraz częściej wyposażają je w gniazdo elektryczne z przedłużaczem. Gniazdo instalowane jest tuż przy metalowej podstawce pod żelazko, dzięki czemu prasująca osoba ma większe pole manewru. Taką deskę można ustawić w dowolnym miejscu bez konieczności stosowania dodatkowego przedłużacza, w większej odległości od gniazdka elektrycznego, co w wielu przypadkach znacząco podnosi komfort prasowania. Nowoczesne deski do prasowania w standardzie wyposażone są w specjalne podstawki pod żelazko, a modele z gniazdkiem w dodatkowy uchwyt do podtrzymywania kabla od żelazka. Dzięki temu kabel nie przeszkadza podczas prasowania i nie powoduje zagnieceń na świeżo wyprasowanym materiale.

Dobrej jakości deska do prasowania powinna charakteryzować się przede wszystkim dużą stabilnością, możliwością regulacji wysokości położenia, wygodnym systemem składania i rozkładania, a także obecnością trwałego pokrowca z miękkim i równym podkładem gąbkowym. Dla zwiększenia komfortu prasowania warto szukać desek z gniazdkiem i przedłużaczem oraz uchwytem do podtrzymywania kabla od żelazka.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close