Dom

Łączniki do profili aluminiowych – czym one są?

Nie da się ukryć, że szkło jest wyjątkowo wdzięcznym materiałem. Tworzone są z niego nie tylko szyby okienne, ale przede wszystkim także szyby meblowe, a obecnie nawet i szkła wystawowe czy bannery reklamowe. Oczywiście, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że szkło jest jednocześnie materiałem wyjątkowo kruchym i delikatnym, jednak wykonywane z niego konstrukcje i instalacje potrafią być wyjątkowo ozdobne. Zwykle przy tworzeniu mebli czy sklepowych wystaw wykorzystuje się konstrukcje ze szkła, które połączone są profilami do szyb. Te estetyczne szyny pomagają nadać szkłu jeszcze większej ozdobności i estetyki. Jednocześnie łączniki do profili aluminiowych stają się przysłowiową wisienką na torcie. Czym więc one są?

Łączniki do profili aluminiowych, czyli co tak naprawdę?

Łączniki do profili aluminiowych to tak naprawdę jeden, z najmniejszych i najbardziej niepozornych gadżetów, jaki może zostać wykorzystany w odniesieniu do szklanych konstrukcji. Są to elementy, które pomagają zespoić ze sobą dwa profile do szyb w najbardziej wrażliwych punktach, czyli na rogach. W przypadku łączników do profili aluminiowych możemy mówić o konkretnym spoiwie, który zapewnia całej instalacji jeszcze większą stabilność oraz ozdobność. Śmiało można również powiedzieć, że łączniki do profili aluminiowych to estetyczny detal i dodatek, który sprawi, że cała oprawa nabierze jeszcze bardziej wyjątkowego wyglądu i zostanie ona skutecznie wzmocniona.

Jak montuje się łączniki do profili aluminiowych?

Łączniki do profili aluminiowych to wyjątkowo prosty montaż. Cały zestaw składa się ze swoistego „narożnika” oraz dwóch, niewielkich wstawek. Wobec tego łączniki do profili aluminiowych montuje się bezpośrednio w miejscu stykania się ze sobą samych profili, a wspomniane już dodatkowe nakładki służą do solidnego przytwierdzenia i spojenia całej konstrukcji. W przypadku łączników do profili aluminiowych można mówić o montażu bezpośrednim, który przebiega na rogach szkła oprawionego profilami.

Jak dobierać łączniki do profili aluminiowych?

Łączniki do profili aluminiowych są niezwykle różnorodne. Przede wszystkim, celem ich skutecznego dobrania trzeba określić rozmiar, jaki będzie potrzebny do połączenia profili aluminiowych. Najważniejszym parametrem w przypadku doboru łączników do profili aluminiowych staje się nic innego jak ich szerokość. Dodatkowo warto zauważyć, że występują one w różnych kolorach, jednak w tym wypadku ich dobór uzależniony jest od estetycznego efektu jaki chcemy uzyskać.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close