WnętrzaDom

Betonowe płytki, jak wykorzystać je w aranżacji?

Choć betonowa struktura jest surowa, od paru lat jest jednym z najmodniejszych trendów dekoracyjnych. Zdobi nie tylko industrialne wnętrza, choć przez taki styl została wypromowana. Betonowe płytki tworzą neutralne powierzchnie, które udowadniają, że plastyczna szarość sprawdza się w każdym stylu i rodzaju wnętrza. Wszystko zależy od tego, jakie efekt chcesz uzyskać.

Glazura o betonowej formie jest subiektywnie piękna, ale fenomenalnie prezentuje się w połączeniach, ponieważ perfekcyjnie się łączy z innymi materiałami, tworząc we wnętrzu spektakularne odsłony. Możesz wykorzystać płytki betonowe z surowcami o różnej temperaturze – wyjątkowe aranżacje stworzy z ciepłym drewnem lub chłodnym szkłem zachwycając niebanalnością.

Płytki imitujące beton

Płytki betonowe są dużo lżejsze od naturalnego surowca i wygodniejsze w montażu. Stanowią nie tylko dobre zabezpieczenie powierzchni przed wilgocią, ale także tworzą na podłodze i ścianach ciekawą dekorację, tym bardziej że prezentują różne struktury i ubarwienie – od jasnych szarości, po ciemne grafity.

Terakota imitująca beton jest również odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne i na ścieranie, dlatego dużą popularnością cieszą się podłogowe płytki w szarym kolorze. Są idealne nawet do wymagających pomieszczeń, charakteryzujących się dużą eksploatacją, np. recepcji, kuchni, przedpokoju, w których łatwo o drobne kamyki lub piasek, powodujące ścieranie.

Oferują opcje wykończenia matem lub błyszczącą powierzchnią, w przeciwieństwie do naturalnego betonu, dzięki czemu możesz tworzyć nawet nowoczesne pomieszczenia na wysoki połysk. Gres szkliwiony jest łatwiejszy do utrzymania w czystości. Bezproblemowo można usunąć z niego osad z mydła lub zacieki.

Efekt, jaki gwarantują betonowe płytki

Glazura imitująca beton to charakterystyczne wykończenie industrialnych wnętrz, w których łączy się takie powierzchnie z metalem i drewnem, utrzymując raczej ciemniejszą tonację. Możesz zastosować jeden kolor lub połączyć ze sobą dwa odcienie szarości, np. na posadzce zastosować grafit, a na ścianach jaśniejszą, pastelową barwę. Przy takich łączeniach warto wybrać kafle betonowe tego samego producenta, ponieważ gwarantuje to większą zgodność w zakresie wymiarów. Nie musisz rezygnować z szarych pytek w małym wnętrzu, ponieważ ciekawie wglądają położone tylko na jednej ścianie – fragmentarycznie, resztę uzupełnij farbą w jasnym kolorze. Betonowe płytki dobrze sprawdzają się również w patchworkowych rozwiązaniach lub w tworzeniu przestrzennych deseni, które dodatkowo ozdobią wybrany element pomieszczenia.

Nowoczesne wnętrza łączą betonowe płytki również z drewnopodobnym gresem, choć niektóre aranżacje zachwycają ekscentrycznym i luksusowym połączeniem z egotycznym drewnem, które idealnie nadaje się również do łazienki. W ten sposób przełamiesz surowy charakter, jaki wnosi betonowa struktura i nadajesz wnętrzu nieco klasyki. Takie aranżacje są idealne do nowoczesnych wnętrz, a także do stylu eklektycznego i minimalistycznego. Płytki zestawiaj także z ceramiką, a nawet kamieniem. Świetnie wyglądają w komplecie z imitacją marmuru, tworząc luksusowe wnętrza glamour, które możesz również zaprezentować w kontraście z bielą i czernią, a do tego ozdobić srebrnymi elementami.

Betonowe płytki dają wiele możliwości – możesz je wykorzystać na różne sposoby i wkomponować nawet w klasyczne wnętrze!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close