DomWnętrza

Podłogi drewniane czy płytki drewnopodobne w salonie? Co się lepiej sprawdzi?

Salon należy do najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w domu, wybierając do niego meble oraz dodatki najlepiej kupować materiały eleganckie i zarazem praktyczne. Tyczy się to również wyboru podłogi. Co zatem wybrać, podłogę drewnianą czy płytki drewnopodobne?

Podłogi drewniane – elegancja, ciepło i urok

Podłoga drewniana w domu od lat jest wyznacznikiem komfortu i elegancji. Jej koszt może różnić się w zależności od tego, jaki jej rodzaj się wybierze. W Salonie Podłóg Superparkiet z łatwością przejrzysz propozycje podłóg drewnianych, ponieważ są podzielone ze względu na rodzaj (kształt, wykończenie, konstrukcję i przeznaczenie), czyli na:

 • parkiety
 • deski podłogowe
 • jodełki klasyczne
 • jodełki francuskie
 • jodełki węgierskie
 • podłogi pałacowe
 • deski warstwowe
 • deski lite
 • deski olejowane
 • deski lakierowane
 • deski na ogrzewanie podłogowe

Zalety podłóg drewnianych

Sporą zaletą podłogi drewnianej jest jej odporność na wgniecenia i zarysowania. Drewnianą podłogę można kilkukrotnie odnawiać poprzez cyklinowanie. Ilość odnowień zależna jest od wyboru konkretnej podłogi drewnianej. Jest to więc inwestycja na długie lata.

Coraz więcej osób inwestuje w naturalność, drewno jest tego doskonałym przykładem, nadając wnętrzu ciepło, charakter i budując jego estetykę. Ciepło drewna to nie tylko jego wygląd, albowiem jest to także materiał delikatny i ciepły w dotyku.

Podłoga drewniana, ze względu na naturalne właściwości drewna, bezproblemową pielęgnację i czyszczenie z kurzu, jest jednym z lepszych materiałów dla alergików. Podłoga dla alergika powinna być gładka, tak by nie było w niej szpar, w które mógłby wnikać kurz. Jedną z właściwości drewna jest jego antystatyczność, czyli drewno nie elektryzuje, tym sam nie przyciąga kurzu. Obecny standard wykończenia podłóg jest w wolny od związków lotnych. Podłogi wykańczane są lakierem wodnym, bądź naturalny olejowoskiem.

Zalety płytek drewnopodobnych

Dobrą alternatywą dla podłóg drewnianych są płytki drewnopodobne. Jest to także materiał trwały, aczkolwiek jeśli ulegnie uszkodzeniu, nie ma możliwości takich metod naprawczych, jak w przypadku podłóg drewnianych.

Płytki drewnopodobne doskonale z wyglądu imitują drewno, jednakże materiał nie jest ciepły w dotyku. Jeśli chodzi o alergików, także bardzo dobrze się sprawdza, a pielęgnacja  podłogi należy do bardzo prostych i szybkich.

Podłogi inspirowane drewnem pasują do wielu aranżacji, tworząc stylowe i eleganckie wykończenie salonu i nie tylko salonu. Elegancka podłoga jest lepszą ozdobą pomieszczenia niż elementy dekoracyjne czy bibeloty, to właśnie ona daje ten ostatni szlif.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Close
Close
Close