Dom

Na co warto zwrócić uwagę wybierając wyposażenie do łazienki?

Funkcjonalność to jedna z cech nowej łazienki, na której skupiamy się najbardziej podczas remontu, czy też projektowania nowej łazienki. Choć w trakcie projektu zapewne przemyślana była kwestia dotycząca najkorzystniejszych rozwiązań, to często dopiero po realizacji projektu odkrywamy to, o czym zapomnieliśmy. W poniższym artykule zostały ujęte najczęściej zapominane kwestie przy projektowaniu łazienek.

Porady, które warto wykorzystać przy remoncie łazienki

Bez detali, będących częścią wyposażenia łazienki, trudno sobie wyobrazić  łazienkę funkcjonalną I jednocześnie atrakcyjna wizualnie. Warto poświęcić im trochę czasu przed zakupem, aby pochopny wybór nie doprowadził do rozczarowania. O jakich praktycznych detalach warto pamiętać? Oto kilka przydatnych porad: Umieść wieszaki na ręczniki tak, aby były łatwo dostępne z wanny/brodzika, ale także aby ich nie zachlapać wodą. Stwórz praktyczną półkę nad toaletą, jako zabudowany stelaż podtynkowy. Upewnij się, że obok prysznica/wanny znajduje się pojemna półka na kosmetyki oraz haczyki przydatne np. do powieszenia szczotki do kąpieli, ważne, aby były one wykonane z materiału odpornego na rdzę. Zamontuj odpowiednią ilość wieszaków na ręczniki i umieść je na odpowiedniej wysokości, aby największe ręczniki lub szlafroki nie dotykały podłogi.

Jakie wybrać oświetlenie do łazienki?

Jedno źródło światła w łazience nie jest wystarczające. Światło na środku sufitu rozświetli pomieszczenie, ale nie spełni wszystkich potrzeb, z których możemy nie zdawać sobie sprawy na etapie planowania. Jakie oświetlenie zatem przyda się w łazience? Najważniejsze jest oczywiście główne oświetlenie sufitowe. Najlepiej wyposażyć je w mocne żarówki, a światło powinno mieć lekko ciepłą barwę, co potrafi wprowadzić przyjemny klimat nawet
w łazience bez okien. Następnie warto pomyśleć o oświetleniu punktowym. Świetnie sprawdza się w takich miejscach, jak: po obu stronach lustra, czy też nad wanną/kabiną prysznicową. Kolejna kwestia to oświetlenie dekoracyjne. Mogą to być np. panele LED, pojedyncze diody czy nastrojowe światła. W tym przypadku nie trzeba się ograniczać pod względem barwy i mocy światła.

Jaką wybrać ceramikę?

Chyba nikt nie wyobraża sobie funkcjonalnej łazienki bez ceramiki. Umywalki, toalety i bidety to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia. Okazuje się, że ceramika nie równa się ceramice! Na rynku są lepsze i gorsze modele. Ceramika, choć z pozoru jest kruchym materiałem, w rzeczywistości jest trwała. Oczywiście wiele zależy od metody produkcji. Najlepsze produkty to te o najbardziej trwałe. Decydując się na zakup ceramiki, warto sprawdzić, jak przebiega proces i czy trwałość jest podawana jako cecha w parametrach technicznych.

Gdzie nabyć wyposażenie do naszej łazienki?

Jeśli szukamy wyposażenia do naszej łazienki, począwszy od ceramiki, po detale dekoracyjne, warto odwiedzić sklep internetowy www.swiatlazienek.com.pl, który charakteryzuje się szeroką ofertą, wieloma markami produktów i atrakcyjnymi cenami.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close