Dom

Tynki dekoracyjne, czyli jak odmienić wnętrze mieszkania

W nowoczesnych wnętrzach ściany mogą wyglądać nieco inaczej – do złudzenia przypominać surowy beton lub mieć teksturę piasku. Na nietypowe rozwiązania pozwalają tynki dekoracyjne, które pomogą odmienić każde wnętrze. Za pomocą specjalnych mas tynkarskich oraz matryc, udaje się stworzyć wyjątkowy i niezwykle oryginalny efekt, który ma wygląd ponadczasowy.

Tynki dekoracyjne do mieszkania loftowego

Mieszkania loftowe cechują się dużym minimalizmem oraz surowością wnętrza. W takim miejscu świetnie sprawdzają się szarości, połączenie naturalnych materiałów, takich jak drewno i metal. Wielu inwestorów decyduje się na beton architektoniczny, który łączy surowy styl wnętrza loftowego z ciepłem drewnianej podłogi.

Tynk dekoracyjny o fakturze betonu to rozwiązanie ponadczasowe. Sam beton nakłada się łatwo za pomocą wybranych narzędzi. To właśnie wybór pac nadaje ścianie określonego wyglądu. Dużym atutem rozwiązania jest oryginalność efektu, można mieć pewność, że stworzy się unikalne dzieło. Tynki dekoracyjne do wnętrz loftowych mogą mieć również fakturę kamienia lub piasku.

Tynki dekoracyjne w łazienkach? Tak, to możliwe!

Tynki ozdobne można aplikować również we wnętrzach, które narażone są na działanie wilgoci. Takim pomieszczeniem jest kuchnia lub łazienka. Odpowiednie zabezpieczenie podłoża oraz tynku dekoracyjnego sprawi, że rozwiązanie będzie odporne na działanie wody oraz trwałe. Specjalne lakiery na bazie żywic chronią tynk oraz gwarantują efektowne wykończenie. W łazience często stawia się na beton architektoniczny. Minimalistyczna, industrialna łazienka to świetny sposób na niedrogi remont.

Tynki dekoracyjne do malowania

Decydując się na tynk ozdobny, warto wybrać rozwiązania sprawdzone, które pomogą zachować atrakcyjny wygląd budynku na wiele lat. Niektóre tynki dekoracyjne można łatwo malować. Mają ciekawą strukturę, nadają się do wielokrotnego malowania, co jest szczególnie ważne po paru latach użytkowania. Taki tynk świetnie sprawdzi się jako wykończenie budynku. Dobrej jakości tynk elewacyjny jest paroprzepuszczalny i hydrofobowy. Tynki mineralne można stosować we wnętrzach oraz na zewnątrz.

Tynk dekoracyjny akrylowy o fakturze kamyczka dostępny jest w ponad 200 kolorach, co daje praktycznie niezliczone możliwości, jeśli chodzi o wykończenie wnętrza. Ozdobne tynki akrylowe można nakładać maszynowo, co znacznie skraca prace związane z wykończeniem wnętrz lub ścian budynków. Materiał doskonale pokrywa powierzchnię i jest w pełni paroprzepuszczalny oraz odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close