Dom

Ogrodzenie kute na zamówienie – o czym warto pamiętać?

Ogrodzenie kute to produkt, który wciąż cieszy się ogromną popularnością. Obecnie istnieje opcja przygotowania takiej konstrukcji na zamówienie. O czym pamiętać decydując się na ogrodzenie kute na swojej posesji?

Czym cechują się ogrodzenia kute?

Ogrodzenia kute to konstrukcje metalowe. Zwykle składają się one z wielu detali. Takie produkty mogą być prawdziwą dekoracją danej posesji. Obecnie istnieje opcja przygotowania dowolnych motywów, a także pokrycia ogrodzenia farbą w wybranym kolorze. Ogrodzenia kute powstają ze stali odpornej na działanie czynników zewnętrznych, a jej plastyczność pozwala na uzyskanie nawet najbardziej misternych zdobień.

Ogrodzenia kute w wielu wersjach

Ogrodzenia kute zwykle kojarzą się z bardzo ozdobnymi posesjami, z budynkami przypominającymi pałacyki. Obecnie jednak taką konstrukcję można umieścić również wokół obiektu nowoczesnego. Wówczas rezygnuje się z bogatych zdobień. Zamiast tego możliwe jest stworzenie geometrycznych wstawek, charakterystycznych dla modernistycznych domów. Takie formy pozwalają na nawiązanie do wyglądu bryły obiektu, by stworzyć spójną aranżację, zgodną z aktualnymi trendami.

Jakość wykonania ogrodzeń kutych na zamówienie

Ogrodzenie kute na zamówienie zawsze powinno być wykonane z dbałością o najmniejsze detale. To właśnie one wpływają bowiem na tak niepowtarzalny wygląd całej konstrukcji. Przed zamówieniem ogrodzenia, dobrym pomysłem jest zapoznanie się z dotychczasowymi realizacjami konkretnej firmy. Na tej podstawie można sprawdzić, jak prezentują się nawet najbardziej misterne wzorki, a także zainspirować do zaprojektowania własnych.

Praca nad ogrodzeniem kutym zwykle trwa długo. To właśnie dlatego większość osób decyduje się na mocowanie takich konstrukcji jedynie od frontu budynku. Wówczas można zadbać o to, by obiekt prezentował się niezwykle elegancko i przyciągał wzrok mijających go osób, a jednocześnie nie przepłacić i skrócić czas realizacji – mówi specjalista z firmy Płotex oferującej ogrodzenia kute na zamówienie.

czarno-srebrne ogrodzenie kute

Ogrodzenia kute – cena

Jeśli chodzi o ogrodzenie kute, cena zależy oczywiście od stopnia skomplikowania danego projektu.  Za przęsła płaci się około 350 zł za metr bieżący, ale zależy od tego, czy są one dodatkowo zdobione, czy proste. W przypadku furtki cena jest znacznie wyższa. Może ona wynosić nawet 800 zł. Brama wjazdowa na posesję to podobny koszt za każdy metr bieżący.

Naturalnie droższe są te ogrodzenia kute, które obejmują różnego rodzaju elementy dekoracyjne. Można umieścić je zarówno w budowie poszczególnych przęseł, np. w formie koszyczków czy strzelistych zakończeń, jak i bezpośrednio na całej połaci ogrodzenia. Popularnością cieszą się przede wszystkim motywy roślinne. Mowa tu o kwiatach czy liściach.

Ogrodzenie kute w unikalnym wydaniu

Ogrodzenie kute na wymiar to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, którym zależy na unikatowym wyglądzie konstrukcji. Przygotowuje się ją bowiem w oparciu o projekt przygotowany wraz z klientem. Na tej podstawie można stworzyć konstrukcję idealnie dopasowaną do wyglądu budynku i innych elementów na działce. To właśnie dlatego ogrodzenia na zamówienie cieszą się tak dużą popularnością. W okolicy na próżno szukać identycznych płotów.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close