Dom

Jaki obrus do okrągłego stolika sprawdzi się w te Święta?

Stół na co dzień stanowi centrum spotkań i wydarzeń w każdym domu. Gdy przychodzą Święta, odgrywa jeszcze większą rolę. To przy nim gromadzi się cała rodzina, by uczcić wyjątkowy dzień. Nic więc dziwnego, że zależy Ci na tym, by prezentował się efektownie. W ustrojeniu go pomoże Ci estetyczny obrus, dopasowany do rodzaju stołu. Dzisiaj podpowiadamy, jaki obrus do okrągłego stolika sprawdzi się najlepiej. Zapraszamy do lektury!

Na co zwrócić uwagę, wybierając obrusy na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to szczególne święto, z którym wiąże się wiele symboli. Jednym z nich jest jasny obrus. Biel symbolizuje bowiem dobrą wolę oraz czyste intencje. Pod materiałem umieszcza się sianko, które ma nawiązywać do narodzin Pana Jezusa. Z biegiem lat coraz częściej wybiera się jednak także kolorowe tkaniny, które wyglądają równie zachwycająco na stole i stanowią dekorację samą w sobie. Wybierając obrusy na Boże Narodzenie do swojego mieszkania, zwróć uwagę przede wszystkim na materiał tekstyliów. To on decyduje, o wytrzymałości. Takie akcesoria powinny być plamoodporne i niegnące. Świetnie sprawdzają się obrusy bawełniane oraz lniane. Wyjątkowe tekstylia do domu Łóżkoholicy zgromadzili w jednej ofercie. To marka, która słynie z bogatej oferty oraz wysokiej jakości produktów.

Jakiej wielkości obrus wybrać?

Przy zakupie obrusu do mieszkania kluczowe znaczenie ma jego rozmiar. To chyba najtrudniejsza kwestia. Dopasowanie odpowiedniego może przyprawiać o zawrót głowy. Zgodnie z założeniem obrus powinien być nieco większy niż wielkość blatu. Najlepiej, gdy materiał zwisa ok. 20-25 cm. Pamiętaj, by nie wybierać niczego „na oko”. Zanim na coś się zdecydujesz, zmierz swój stół. W przypadku okrągłych blatów do średnicy dodaj około 40-50 cm. Okrągłe obrusy w ofercie Łóżkoholików dostępne są w różnych rozmiarach. Dlatego bez problemu dopasujesz odpowiednie do swojego stołu.

Jak ułożyć obrus na stole?

Kolacja wigilijna przy pięknym stole zapada w pamięć. Bez wątpienia estetyka kreuje nastrój i podkreśla podniosły charakter wydarzenia.  Jak więc ułożyć obrus i jaki wybrać? Przede wszystkim zdecyduj się na określony wzór. Dużym zainteresowaniem cieszą się białe obrusy w gwiazdki. Nikt nie powiedział, że klasyczna biel musi być nudna! Jeśli jednak nie lubisz się z tym kolorem, znajdziesz także obrusy różnobarwne ze świątecznymi akcentami. Bardzo modne jest łączenie obrusu z bieżnikiem. Możesz więc wybrać białe okrągłe tekstylia, a na środku umieścić bieżnik w innym kolorze. Taka dekoracja na pewno zachwyci gości.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close