Dom

Najpopularniejsze uchwyty do dużych telewizorów

Uchwyty do telewizorów umożliwiają zamocowanie ekranu w miejscu, które będzie komfortowe dla użytkowników. Jeśli wyposażysz się w ten przyrząd możesz swobodnie zrezygnować z szafki RTV/AGD. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dużych telewizorów, które zajmują sporo miejsca. Uchwyty do tv pozwalają zwolnić trochę przestrzeni. W sklepie internetowym Ihaa znajdziesz szeroki asortyment tego rodzaju przyrządów. Zapoznaj się z ich specyfikacją techniczną, aby dobrać sprzęt dobrze dopasowany zarówno do odbiornika, który masz w domu, jak i warunków panujących w pomieszczeniu. Istnienie wiele zmiennych decydujących o użyteczności poszczególnych uchwytów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając uchwyt do dużego telewizora?

W niewielkich pomieszczeniach dobrze sprawdzą się uchwyty płaskie, dzięki którym telewizor ściśle przylega do ściany. Takie przyrządy sprawią, że odbiornik nie będzie zajmował wiele miejsca, a równocześnie umożliwią komfortowe oglądanie. Najlepiej wtedy umieścić komplet wypoczynkowy na wprost ekranu. Innym rozwiązaniem jest uchwyt sufitowy, który jednak będzie bardziej funkcjonalny w przypadku mniejszych urządzeń.

Wiele modeli umożliwia obracanie ekranem. Są to opcje regulacji obrotu oraz kąta nachylenia. Uchwyt do telewizora 55 cali i uchwyt do telewizora 65 cali będzie od siebie na pewno odróżniać także standard VESA. To najważniejszy parametr, który decyduje o funkcjonalności tego przyrządu. Pierwsza wartość mówi o odległości między otworami poziomymi, a druga pionowymi. O tym, czy mocowanie uniesie uchwyt do telewizora 50 cali decyduje także maksymalny udźwig, który mówi ile kilogramów może unieść taki przyrząd.

Co wpływa na popularność uchwytu do telewizora?

Uchwyty do telewizora muszą być przede wszystkim funkcjonalne i umożliwiać optymalną aranżację przestrzeni. Poza parametrami technicznymi liczy się jednak także ich estetyka. Sprzęt powinien być niewielki, żeby nie rzucać się zanadto w oczy. Nie jest to wszakże przedmiot o charakterze dekoracyjnym. W przypadku podwieszanych urządzeń przydaje się obrotowe ramię. Warto, aby uchwyty do telewizora 55 cali miały na wyposażeniu maskownicę, która zasłania śruby montażowe i kable. 

Uchwyty do telewizora 65 cali muszą się również charakteryzować solidną podstawą, która zapewni dobre mocowanie i zagwarantuje, że sprzęt będzie odpowiednio przytwierdzony do podłoża, czy ściany. Uchwyty do telewizora 50 cali powinny być również wykonane z wysokiej jakości materiału, na przykład stali. Dzięki temu można spodziewać się, że nie zepsują się szybko, co pozwoli na wieloletnie korzystanie z nich. Wszystkie te elementy mają wpływ na popularność poszczególnych uchwytów. Oczywiście nie ma jednego urządzenia, które sprawdzi się uniwersalnie. Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości jest Twój telewizor i w jaki sposób chcesz go zamontować na ścianie lub podwieszeniu. Do montażu uchwytu warto podejść indywidualnie. Wtedy efekty będą najlepsze. Każda sytuacja jest trochę inna.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close