Ogród

Lampy HPS – dlaczego są tak ważne w hodowli roślinnej?

Wielu hodowców roślin w naszych czasach zdaje sobie sprawę, jak ważne jest dla ich hodowli odpowiednie światło. Bez niego trudno byłoby oczekiwać właściwego wzrostu i kwitnienia nawet najmniej wymagającej rośliny. Dlatego też do podstawowych urządzeń na każdej plantacji zalicza się lampy HPS o odpowiednim natężeniu.

Nieodzowny element każdej hodowli roślinnej

Podczas uprawy roślin w warunkach zewnętrznych zazwyczaj nie trzeba się martwić o dobre oświetlenie. Promienie słoneczne i światło dnia są wystarczające, by każda roślina właściwie się rozwijała i wydała w przyszłości plon. Natomiast podczas uprawy domowej, gdzie warunki nie są tak dogodne, trzeba pomyśleć o prawidłowym doświetleniu hodowli. Użycie lamp HPS to świetny sposób na zaspokojenie zapotrzebowania roślin uprawnych na światło. Dzięki temu będą one rosły szybciej, a przy tym nie trzeba się martwić o końcowy rezultat, związany z okresem zbiorów czy kwitnienia.

Lampy sodowe

Podczas zakupu odpowiednich lamp HPS, trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą firm, które zajmują się sprzedażą tych urządzeń. Z pewnością każdy produkt jest należycie opisany, więc łatwo będzie wybrać, która z lamp spełni swoją rolę w naszej hodowli. Nawet jeśli nie szukamy tego rodzaju oświetlenia dla siebie, lecz dla kogoś, kto zajmuje się hodowlą roślin, to i tak możemy liczyć na profesjonalną pomoc ze strony osób zajmujących się dystrybucją tego rodzaju lamp. Warto wiedzieć, że lampy HPS posiadają różne parametry. Najczęściej kupowanym produktem są lampy sodowe. Posiadają one dużą moc działania i można je zakupić w atrakcyjnej cenie.

Pomoc w kwitnieniu i owocowaniu

Przy zakupie tego rodzaju wyposażenia hodowli roślinnej warto wybierać sklepy, które posiadają produkty o najlepszej jakości. Szczególnie ważny będzie wybór żarówek do lamp sodowych, które mają duży wpływ na rośliny w okresie kwitnienia. Ich szczególną cechą jest widmo w kolorze czerwonym. To właśnie ta barwa sprzyja zarówno kwitnieniu jak i owocowaniu. Dzięki dużej mocy lampy HPS można oświetlić dużą powierzchnię areału przy niewielkiej liczbie żarówek. Należy więc stwierdzić, że są to produkty, dzięki którym zadbamy o naszą hodowlę, a także w odpowiedni sposób zatroszczymy się o środowisko naturalne. A jest to przecież niezwykle ważne w naszych czasach. Przy wyborze oświetlenia tego typu trzeba pamiętać, że wydzielają one nie tylko światło, ale również ciepło. Muszą to wziąć pod uwagę przede wszystkim ci plantatorzy, którzy pielęgnują rośliny wrażliwe na zmianę temperatury w otoczeniu. Nawet niewielka liczba żarówek może podnieść ciepło odczuwalne o kilka stopni.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close