Dom

Jak zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się po schodach?

Schody stanowią efektowny element konstrukcyjny każdego domu, niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzony. Są również źródłem wielu wypadków, wynikających m.in. ze śliskiego wykończenia zastosowanego materiału czy nieuwagi podczas przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Aby zatem klatka schodowa mogła być nie tylko reprezentatywna, ale przede wszystkim bezpieczna, warto zainwestować w dywaniki na schody. Na jaki rodzaj konstrukcji są przeznaczone? Co warto o nich wiedzieć?

Chodnik dywanowy na schodach zwiększa bezpieczeństwo

Mówiąc o domu, od razu na myśl przychodzą skojarzenia spokoju i bezpieczeństwa. Niestety, jak pokazują statystyki, wiele zagrożeń i wypadków ma miejsce właśnie w domach, szczególnie na klatkach schodowych. I nie dotyczy to wyłącznie osób w podeszłym wieku czy rozbieganych i nieuważnych dzieci, ale wszystkich. Jak zatem zwiększyć poziom bezpieczeństwa i zadbać o należytą ochronę dla wszystkich domowników? Rozwiązaniem są dywaniki na schody, które skutecznie wyeliminują ryzyko poślizgnięć, potknięć czy upadków. Wykonane z wysokiej jakości włókien o dużym poziomie tarcia, zapewniają idealne przyleganie do podłoża, co w praktyce oznacza wyższy poziom bezpieczeństwa i ochronę przed wypadkiem. Co więcej, runo dywaników na schody jest miękkie w dotyku. Dzięki temu stąpanie po nich nawet gołą stopę jest o wiele przyjemniejsze niż w przypadku twardego drzewa czy zimnego betonu. A ponadto, doskonale amortyzuje skutki ewentualnego upadku, zwłaszcza na ostrych krawędziach schodów.

Czy bezpieczeństwo to jedyny walorów dywaników na schody?

Choć ochrona przed ewentualnymi potknięciami i umiejętność amortyzowania jej skutków należy do największych walorów dywaników na schody, nie sposób pominąć innych, jakże równie istotnych, choć często pomijanych. Jak się okazuje, miękkie i gęste włosie nakładek potrafi skutecznie wytłumić dźwięki kroków i wręcz bezszelestnie przemieszczać się pomiędzy kondygnacjami.

Dywaniki na schody są także sprawdzonym rozwiązaniem zabezpieczającym stopnie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Klatka schodowa należy do najczęściej i najbardziej eksploatowanych części każdego domu, która każdego dnia narażona jest na liczne uszkodzenia. Regularne mycie czy polerowanie niestety na wiele się nie zda, gdyż delikatna struktura stopni, zwłaszcza drewnianych, szybko ulega zniszczeniu.

Na powierzchnie z drewna, kamieni naturalnych lub gresu

Dywaniki na schody są nie tylko szalenie praktyczne, ale również uniwersalne w zastosowaniu. Pasują bowiem na każdy rodzaj konstrukcji, zarówno tej wykończonej z litego drewna, gresu, kamienia naturalnego, a nawet betonu. Odpowiednio przymocowane nie tylko zwiększą poziom bezpieczeństwa i ochronią powierzchnię stopni przed uszkodzeniem, odbarwieniem czy matowieniem, ale również ocieplą wygląd surowej klatki schodowej.

Dywaniki na schody to skuteczny sposób poprawiający poziom bezpieczeństwa podczas przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami. Dodatkowo chronią przed uszkodzeniami oraz uatrakcyjniają wnętrze. Są uniwersalne, łatwe w montażu oraz utrzymaniu czystości. A jeśli chcesz zobaczyć więcej propozycji na dekorację swojej domowej podłogi, wejdź na stronę: https://www.bricomarche.pl/dekoracje-wnetrz/dywany-i-wykladziny/dywany-chodniki-nakladki/chodniki.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close