Dom

Schody w domu z naturalnego granitu. Dlaczego to świetny wybór?

Schody to jedne z najważniejszych elementów konstrukcyjnych kilkukondygnacyjnych domów. Pełnią dziś już nie tylko funkcję użytkową, pozwalając wygodnie przemieszczać się pomiędzy piętrami, lecz także estetyczną – są bowiem widocznym, ważnym elementem aranżacji wnętrza. W związku z tym, warto wykonać je z estetycznego, wytrzymałego i jakościowego surowca. W tej roli doskonale sprawdzi się granit – jeden z najbardziej uniwersalnych i wytrzymałych kamieni naturalnych.

Granit na schodach. Co warto wiedzieć o takim jego zastosowaniu?

Granit jest jednym z najbardziej znanych i chętnie wybieranych przez współczesnych ludzi kamieni naturalnych. Można z niego wykonać wiele elementów aranżacyjnych domowej przestrzeni – m. in. blaty kuchenne i łazienkowe, zabudowy kominków, parapety, posadzki, a także schody. To solidny, wytrzymały i estetycznie prezentujący się kamień, który podkreśla walory estetyczne wnętrza. Występuje w szerokiej palecie wzorów i kolorów, przez co z łatwością można dopasować go do swojego gustu oraz stylistyki panującej w domu.

Schody wewnętrzne granitowe to sprawdzony wybór dla osób poszukujących jakościowych rozwiązań na lata. Jest to kamień odporny na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, a także działanie wody, wilgoci i różnego rodzaju płynów. Dzięki takim właściwościom idealnie sprawdza się na schodach – elementach domowej przestrzeni, które są szczególnie narażone na intensywną eksploatację, zabrudzenia, a także uszkodzenia. Granit jest także kamieniem bardzo podatnym na obróbkę, co pozwala na wykonanie na jego bazie stopni o zarówno prostych, klasycznych formach, jak i bardziej artystycznych.

Jakby tego było mało, schody granitowe wewnętrzne są łatwe w pielęgnacji. Sprząta się je szybko i bez wysiłku, a pielęgnacja kamiennych stopni polega głównie na regularnym myciu i okresowej ich impregnacji, którą użytkownik może przeprowadzić we własnym zakresie, korzystając z dostępnych w sprzedaży środków.

Jakie schody granitowe wewnętrzne wybrać? Na co zwracać uwagę?

Wykonane z granitu schody wewnętrze nadają każdemu domowi estetycznego i niepowtarzalnego wystroju. Przy ich zamawianiu warto zwrócić uwagę nie tylko na samą kolorystykę i użylenie kamienia, ale także na jego fakturę. Kamienne stopnie mogą być wykonane w fakturze płomieniowej, groszkowej lub polerowanej ze specjalnymi antypoślizgowymi pasami. Wśród dostępnych metod obróbki granitu warto wymienić także piaskowanie, szlifowanie i szczotkowanie. Odpowiednie wykończenie stopni ma za zadanie zapewnić im antypoślizgowe właściwości oraz gwarantować bezpieczeństwo użytkowania.

Oprócz tego, warto zastanowić się, czy schody granitowe wewnętrzne będą pasowały do panującego w domu wystroju. Zazwyczaj kamienne stopnie są wybierane do luksusowo urządzonych wnętrz w stylu klasycznym, glamour, retro i vintage. Okazuje się jednak, że granit świetnie prezentuje się także we wnętrzach urządzonych w innych stylach – m. in. w nowoczesnym, minimalistycznym, a także skandynawskim. Wszystko zależy bowiem od tego, jaki kolor i wzór kamienia wybierzemy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close