Dom

Czy pościel 3D jest trwała? Czym jest pościel 3D?

Trudno wyobrazić sobie gustownie wyglądające łóżko w sypialni bez odpowiedniego kompletu pościeli. Warto więc poświęcić uwagę, aby wybrać jej odpowiedni wzór oraz rodzaj. Jedną z dostępnych opcji jest pościel 3D. Jednak co tak naprawdę oznacza ta nazwa oraz jaką pościel wybrać do sypialni? Na te pytania odpowiedzi udzieli ten artykuł. 

Sklep z pościelą 3D - Jasieczek

Pościel 3D – czym jest?

Klasyczny komplet pościeli zazwyczaj składa się z trzech stałych elementów – poszwy na kołdrę oraz dwóch poszewek na poduszki. Nie inaczej jest w przypadku pościeli 3D. Jednak to, czym odróżnia się pościel 3D od zwykłego kompletu pościeli jest rodzaj nadruku, jaki posiada. Na zwykłej pościeli z łatwością odnajdziemy powtarzalne wzory, takie jak kompozyzje kwiatowe czy wszelkie rodzaju esy-floresy. Tymczasem w przypadku pościeli 3D mamy do czynienia z o wiele ciekawszym nadrukiem. Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj pościeli ma za zadanie stworzyć efekt trójwymiarowości. Dzieje się tak za sprawą specjalnie przygotowanego nadruku, który zazwyczaj składa się z jednego dużego zdjęcia na poszwie na kołdrę i podobnych mniejszych na poszewkach na poduszki. Wśród wzorów, które można odnaleźć na pościeli 3D najczęściej wyróżnić można zdjęcia:

  • zwierząt (zarówno dzikich, jak i miłych zwierząt domowych);
  • pejzaży (często są to panoramy charakterystycznych miast, takich jak Londyn czy Paryż, lecz klienci doceniają również pejzaże przedstawiające dziewiczą naturę);
  • motywów astronomicznych.

Sklep z pościelą 3D - Jasieczek

To jednak tylko kilka z wielu dostępnych opcji. Co więcej, niejeden sklep z pościelą oferuje możliwość stworzenia własnego wzoru poprzez wysłanie samodzielnie wybranego zdjęcia, co nadaje nowemu kompletowi pościeli unikalny charakter.

Sklep z pościelą 3D - Jasieczek

Jaki rodzaj pościeli wybrać?

Nadruk, jaki będzie znajdował się na pościeli to jednak nie jedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę, wybierając ten nowy element wystroju sypialni. Równie ważny jest materiał, z którego wykonany jest komplet pościeli. Najczęściej spotykane to satyna oraz bawełna. Pościel bawełniana to bez wątpienia najczęściej spotykany rodzaj pościeli – jest tani i nie niszczy się szybko, dzięki czemu kupując taki komplet pościeli, nie musimy obawiać się konieczności jego wymiany w niedługim czasie. Jednak ten rodzaj pościeli nie jest zbyt elegancki – nie zostanie raczej wizytówką sypialni.

Sklep z pościelą 3D - Jasieczek

Jeśli chcemy zadbać o walory estetyczne, wtedy lepiej zdecydować się na pościel satynową – jest ona gładka oraz miła w dotyku. Co więcej, idealnie sprawdza się w okresie letnim, gdyż dzięki nie nagrzewa się tak jak pościel bawełniana. Nie da się również zaprzeczyć, że to pościel satyna lepiej nadaje się na umieszczenie na niej nadruku 3D, gdyż charakteryzuje się gładkością, dzięki czemu wybrany wzór lepiej się prezentuje, a efekt trójwymiarowości jest bardziej przekonujący.

Sklep z pościelą 3D - Jasieczek

Czy pościel 3D jest trwała?

Trwałość zarówno pościeli 3D, jak i każdego innego rodzaju pościeli zależy od tego, na jaki gatunek się zdecydowaliśmy. Jeśli wybierzemy pościel wysokiej jakości, bez wątpienia będziemy mogli cieszyć się ciekawym nadrukiem 3D przez długi czas.

Sklep z pościelą 3D - Jasieczek

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Close
Close
Close