Dom

Nowoczesne lampy wiszące dla każdego

Każde pomieszczenie w naszym domu potrzebuje lamp wiszących, aby oświetlić całą przestrzeń. Zapewniają podstawowe światło i są ważne w każdym pomieszczeniu, w tym w kuchni, aby gotowanie było przyjemne i komfortowe, w salonie, aby zapewnić nastrojowy blask, gdy spędzamy czas z rodziną i nie tylko. W przedpokoju zapewniają światło, dzięki czemu bez problemu możemy założyć buty i kurtkę. W jadalni lampy wiszące pięknie oświetlają stół i inne potrawy, czyniąc je bardziej widocznymi i atrakcyjnymi dla rodziny. Światło naturalne nie jest porównywalne ze światłem sztucznym, dlatego oświetlenie w naszym domu wymaga starannego zaplanowania, aby jak najbardziej oddawało to naturalne. Przyjrzyjmy się zatem szerzej lampom wiszącym. Są niezbędne, więc musimy wiedzieć o nich wszystko.

lampy wiszące

Lampy wiszące to świetny sposób na oświetlenie mieszkania; mogą być piękne, użyteczne i jednocześnie skupiać uwagę na wystroju wnętrza. Mogą wisieć w dowolnym miejscu na suficie i oświetlić obszar, który zaplanujemy. Istnieje wiele różnych stylów lamp wiszących, które mogą być głównym światłem w pomieszczeniu lub mogą zaakcentować inne źródło światła. Kupowanie lampy, która nie pasuje do stylu pomieszczenia, nie będzie dobrze wyglądać. Kupuj sprytnie i wybierz lampę, która przyda się przez długi czas. Czym się kierować?

lampy wiszące

Lampa wisząca i jej funkcja

Ustalenie przeznaczenia lampy, którą chcesz, jest ważne przed jej wyborem. Czy ma być elementem dekoracyjnym, lampą roboczą, oświetleniem ogólnym, czy oświetlaniem konkretnego miejsca pracy? Odpowiedź na to pytanie wskaże, gdzie należy umieścić lampę. W kuchni nad blatem, w jadalni nad stołem, a na środku salonu czy na korytarzu. Jeśli lampa ma zapewniać funkcjonalne światło, a w pomieszczeniu nastrój, dobrze jest dodać do niej ściemniacz, aby móc swobodnie sterować światłem.

lampy wiszące

Sklep Artera oferuje szeroki wybór lamp wiszących do każdego pomieszczenia w zależności od jego stylu. Lampy wiszące to idealne rozwiązanie oświetleniowe w przestrzeni pod sufitem, ponieważ można je zastosować w większości pomieszczeń w domu: kuchni, sypialni, salonie, przedpokoju.

lampy wiszące

Na jakiej wysokości przymocować lampę wiszącą?

Odpowiednia wysokość, na której zamontowana jest lampa wisząca w domu jest bardzo ważna. Musi mieć odpowiednią wysokość nie tylko w oparciu o sufity w mieszkaniu, ale także o to, na co będzie świecić światło (na przykład stół jadalny lub biurko) i do czego ma służyć lampa. Jeśli Twoje sufity usytułowane są na standardowej wielkości, czyli około 2,4-2,5 m lampy mogą wisieć około 1,9-2,1 m nad podłogą. Lampy które są bezpośrednio nad stołami dają ładny efekt i mogą wisieć około 1,5-1,7 m nad danym blatem, dzięki czemu osoby siedzące przy stole mogą swobodnie rozmawiać bez dyskomfortu który powoduje oślepiający strumień światła ze zbyt nisko powieszonej lampy. Lampy zawieszane nad stołami to doskonały wybór ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych (do oświetlenia całej powierzchni stołu).

lampy wiszące

Lampy zawieszone w kuchni powinny znajdować się około 55 do 70 cm od blatu. To dobrze oświetli obszar, nie rozpraszając się zbytnio, pozwalając na szaloną pracę w kuchni. Lampy zawieszone w sypialni mogą zastąpić lampy stołowe i powinny wisieć około 80 cm nad podłogą. Istnieje wiele różnych wysokości, na których można zawiesić lampy, a elektryk może sprawdzić niektóre opcje podczas montażu lamp. Wysokość powinna wynosić około 40 – 50 cm nad stolikiem nocnym, dzięki czemu masz miejsce na umieszczenie tam okularów lub książek.

lampy wiszące

Styl lampy wiszącej

Wybór lampy wiszącej do mieszkania to decyzja, którą należy rozważyć mając na uwadze stylistykę wnętrza. Szeroki wybór lamp wiszących zapewni wiele możliwości wyboru, które dobrze komponują się z wystrojem. Lampy o metalicznym wykończeniu o podstawowych kształtach świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach. Jeśli chcesz zachować skandynawski styl w swoim mieszkaniu, wybierz modele wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy tkanina. Pomieszczenie w stylu loftu powinno być udekorowane oprawami oświetleniowymi, które mają minimalne ramy, albo prosty stalowy okrąg, albo tkaniny w geometrii żarówki. Szklane klosze odbijają światło w ciekawe wzory i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się przyjemne.

lampy wiszące

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close