WnętrzaDom

Starannie dobrane lustra łazienkowe, które optycznie powiększają przestrzeń

Trudno sobie wyobrazić łazienkę bez lustra. Ten element odgrywa niezwykle ważne role w aranżacji przestrzeni kąpielowej: wpływa na jej estetykę i styl oraz jest pomocny na co dzień: ułatwia wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego warto się dobrze zastanowić nad tym, jakie lustro łazienkowe wybrać. Oto kilka propozycji i inspiracji Roca, które ułatwią Ci podjęcie trafnej decyzji.

Lustra łazienkowe – jak dobrać je do przestrzeni łazienki?

Lustro to must-have w każdej łazience, bez względu na jej rozmiar, układ przestrzenny czy sposób doświetlenia. Jeśli wybierzesz odpowiedni model i umiejętnie umieścisz go w przestrzeni – optycznie powiększysz ją oraz dodasz ciekawą dekorację.

Kształt lustra ma znaczenie

Okrągłe, kwadratowe czy prostokątne? W ostatnich latach dominują minimalistyczne modele o ostrzejszych krawędziach. Jednak oba rozwiązania mają swoje zalety.

  • Okrągłe lustra łazienkowe, np. te z kolekcji Iridia marki Roca, mogą subtelnie łagodzić ostre kanty minimalistycznych mebli lub harmonizować z obłymi kształtami umywalki czy wanny.

  • Prostokątne modele wprowadzają do przestrzeni nutkę nowoczesnego minimalizmu i surowej prostoty. Doskonale wpisują się w niemal każdy styl.

Jaki rozmiar lustra łazienkowego?

Rozmiar lustra warto dobrać do wielkości pomieszczenia. Uwaga! Jeśli masz małą łazienkę, wcale nie musisz się decydować na niewielką taflę! Wręcz przeciwnie. Dobrym trikiem na powiększenie wnętrza będzie właśnie wybranie modelu o większych rozmiarach. Szerokie lustro umieszczone nad umywalką lub wysokie, ulokowane np. naprzeciwko wejścia, będą wyglądać znakomicie.

Lustra łazienkowe z oświetleniem: funkcjonalność i design w jednym

Coraz popularniejszym rozwiązaniem są lustra łazienkowe z wbudowanym oświetleniem. To np. modele ze wspomnianej już serii Iridia – z designerskim oświetleniem LED okalającym cały obwód tafli. Poza tym, że roztaczają przyjemnie ciepłe światło, są wyposażone w zintegrowane gniazda zasilania oraz urządzenie do odparowania. Te elementy dodatkowo zwiększają ich funkcjonalność.

Samo światło wbudowane w lustrze to również więcej komfortu podczas wykonywania czynności higienicznych i pielęgnacyjnych – przyda się np. podczas golenia, układania włosów czy wykonywania makijażu w łazience.

Lustra łazienkowe z funkcją odparowywania

Zaparowane lustro w łazience po kąpieli to często spotykany problem i szczególnie uciążliwy jeśli się gdzieś spieszymy zwłaszcza rano, gdy na poranna higienę mamy mało czasu.

W ofercie Roca w kolekcji Iridia znajdziesz lustra nie tylko ze zintegrowanym oświetleniem LED, ale również z funkcją odparowywania i nie musisz się już martwić, że mgłą i smugami na tafli szkła.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close