Ogród

Jak zmienić ogród w miejsce niezapomnianej imprezy pod namiotem?

 

Impreza w ogrodzie pod namiotem może być niezapomnianym przeżyciem, zarówno dla gości, jak i gospodarzy. Warto jednak odpowiednio ją przygotować, aby uniknąć przykrych niespodzianek i zapewnić gościom dobrą zabawę. Należy zadbać o najdrobniejsze elementy aranżacji ogrodu oraz namiotu, aby uzyskać ciekawy efekt, a wydarzenie było wyjątkowe. Jak to zrobić?

Przygotowanie odpowiedniego budżetu

Zlecenie przygotowania imprezy pod namiotem w ogrodzie firmie jest kosztowne. Dlatego większość czynności można wykonać samemu i tym samym przygotować imprezę wydając mniej pieniędzy. Jednak pierwszym krokiem jest oszacowanie wstępnych kosztów oraz przygotowanie odpowiedniego budżetu na ten cel, z lekką nadwyżką finansową – na nieprzewidziane wydatki. W internecie można znaleźć wiele ciekawych aranżacji, ale mogą one być drogie. Dlatego warto zastanowić się, z których elementów wystroju można zrezygnować, aby obniżyć koszty przygotowania ogrodu pod imprezę, np. dywan  przy wejściu do namiotu lub drogie kwiaty. Najczęściej okazuje się, że drogie produkty można zastąpić w aranżacji tańszymi, uzyskując równie ciekawy efekt wizualny. Podczas organizacji takiej imprezy, mogą pojawić się nieprzewidziane koszty związane z zakupem rzeczy, które są niezbędne. Dlatego warto posiadać na ten cel trochę więcej pieniędzy niż w kosztorysie.

Kreatywność w aranżacjach

Bez względu na to, czy impreza pod namiotem jest organizowana z okazji urodzin, Pierwszej Komunii Św. lub ślubu, warto wykazać się kreatywnością w przygotowywaniu ogrodu i namiotu. W tym celu wiele ozdób można wykonać samemu i uzyskać ciekawy efekt. Samodzielne wykonanie niektórych elementów aranżacji kosztuje mniej niż zakup gotowych produktów. Ponadto wykonanie stylowych ozdób może stworzyć wyjątkową atmosferę, w przeciwieństwie do kupionych. Warto poprosić o pomoc znajomych, ponieważ w grupie kreatywność wzrasta. W tworzeniu drobnych ozdób, przydatna może okazać się również pomoc większych dzieci, które są pracowite i mają ciekawe pomysły.

Odpowiedni namiot

Impreza w ogrodzie pod namiotem zawsze wiąże się z obawą o pogodę, jaka będzie panować w dniu wydarzenia. Dlatego decydując się na wynajem namiotu, należy wybrać model wodoodporny, aby nawet największa ulewa nie zniszczyła tego wyjątkowego dnia. Odpowiedni materiał chroni również gości przed deszczem. Natomiast dodatkowym elementem, o który warto zadbać jest utwardzona podłoga, która zapewni gościom komfort poruszania się – zwłaszcza kobietom noszącym obuwie na wysokim obcasie. Solidna podłoga jest w szczególności ważna, jeśli goście będą tańczyć. Warto wziąć pod uwagę, że duża ilość osób wygeneruje sporo ciepła. Dlatego trzeba wybrać większy namiot, w którym powietrze będzie przepływać swobodnie. Kolejnym elementem wyposażenia namiotu jest oświetlenie. Goście nie mogą przecież bawić się w ciemnościach, natomiast używanie świec lub pochodni wiąże się z ryzykiem pożaru. Dlatego wypożyczając namiot na imprezę, warto poprosić również o oświetlenie. Nie można zapomnieć o ogrodzie, który również musi być odpowiednio rozświetlony. Na zewnątrz można zastosować specjalne pochodnie lub lampy naftowe, które dodadzą ogrodowi charakteru. Innym rozwiązaniem są lampy solarne lub elektryczne w stylowych oprawach.

Odpowiednie dekoracje i goście

W zależności od rodzaju imprezy, zarówno ogród, jak i wnętrze namiotu powinno być udekorowane elementami w jednorodnym stylu. Dekoracje powinny być spójne ze stylem stołów i krzeseł. Dzięki temu impreza nabierze niepowtarzalnego charakteru, a goście będą ją długo wspominać. Impreza pod namiotem w ogrodzie to doskonała okazja, aby zaprezentować jego piękno. Dlatego warto wykonać koszenie trawy, usunąć suche rośliny oraz wyczyścić oczko wodne – jeśli takie istnieje. Ponadto należy usunąć  z ogrodu zbędne przedmioty, np. narzędzia, węże do podlewania, itd. Dzięki temu miejsce to będzie prezentowało się estetycznie. Goście są najważniejszym elementem imprezy, dlatego należy zadbać o ich odpowiednie usadzenie przy stole. Osoby, które nie darzą się sympatią, warto usadzić w sporej odległości. Natomiast każdy z gości powinien mieć łatwy dostęp do potraw i napojów. Warto zadbać również o atrakcje, np. szwedzki stół, muzykę lub inne atrakcje.

Ogród można zamienić w miejsce niezapomnianej imprezy pod namiotem pod warunkiem odpowiedniego zaplanowania i przygotowania. Ważny jest nie tylko budżet, lecz także pozostałe elementy, dzięki którym goście będą się dobrze bawić.

Polecamy również: https://www.wkrec-sie.pl/styl-zycia/co-jest-wazne-przy-wynajmie-namiotow

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close