Wnętrza

Przyszłość nowoczesnych toalet

 

Toaleta jest jedną z najczęściej spotykanych rzeczy w każdym domu. Jeśli masz przywilej życia w nowoczesnym społeczeństwie, nie możesz sobie wyobrazić życia bez toalety.

Chociaż przeciętny człowiek spędza około 90 dni siedząc na sedesie w ciągu całego życia, większość z nas uważa je za rzecz oczywistą, ponieważ stały się one częścią naszej codziennej rutyny.

Podstawowe funkcje działania toalety nie zmieniły się zbytnio od czasu wynalezienia pierwszej toalety z systemem spłukiwania.

Jest tu miska wykonana z ceramiki, plastikowy zbiornik na wodę, zawór do spłukiwania, który wypuszcza wodę do miski po naciśnięciu przycisku spłukiwania, oraz siedzisko, które jest zazwyczaj wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego.

Nie ma za tym żadnej nauki o rakietach, a producenci nie znaleźli zbyt wielu obszarów do poprawy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

To się jednak wkrótce drastycznie zmieni.

Rewolucja technologiczna od dziesięcioleci poprawia wiele aspektów naszego życia i była tylko kwestią czasu, zanim zaczęła się ona pojawiać na rynku toalet. Mimo że nadal są bardzo drogie i nie tak popularne jak powinny, nowa generacja wysokiej klasy toalet oferuje efektowne spojrzenie na to, co stanie się standardem dla wszystkich w najbliższej przyszłości.

Oto lista kilku najciekawszych funkcji, które są już włączone do niektórych toalet z najwyższej półki i najprawdopodobniej za kilka lat znajdą zastosowanie w każdym domu.

Funkcje automatyczne

Niektórzy twierdzą, że technologia sprawiła, że jesteśmy leniwi. Na przykład, w ciągu dnia, byliśmy w stanie zaplanować każdą wycieczkę na zakupy i przejechać kilometry, aby znaleźć to, czego szukaliśmy; jednak dzisiaj możemy zamówić wszystko online i mamy to wszystko dostarczone przed drzwiami.

Dzisiejsze wysokiej klasy toalety wyposażone są w wiele funkcji automatycznych, które sprawią, że staniemy się jeszcze bardziej leniwi.

Czy masz problem z przykucaniem, aby podnieść pokrywę toalety? Najlepsze toalety są wyposażone w czujniki, które automatycznie podnoszą pokrywę, gdy zbliżasz się do toalety na odległość kilku kroków.

Czy uważasz, że czas dwóch sekund spędzony na naciśnięciu przycisku spłukiwania jest dłuższy niż ten, z którym możesz sobie poradzić? Dzisiejsze bestsellerowe toalety wykonują pracę za Ciebie automatycznie.

Co z włączaniem i wyłączaniem światła za każdym razem, gdy wchodzisz lub wychodzisz z łazienki? Niektóre toalety są już wyposażone w oświetlenie LED, które włącza się, gdy tylko zbliżysz się do toalety.

Choć większość funkcji automatycznych wydaje się zbędna, mają one jednak kilka zalet, których nie sposób przeoczyć. Obszar wokół toalety jest pełen bakterii i zarazków, a jeśli toaleta wykonuje większość pracy za Ciebie automatycznie, będzie mniejsza szansa na zebranie zarazków i rozprowadzenie ich po całym domu.

Elektroniczny bidet

Pierwszą zaawansowaną technologicznie funkcją, która może diametralnie zmienić sposób korzystania z toalety jest bidet elektroniczny. Teraz, aby być sprawiedliwym, nie jest to nic nowego, ponieważ elektroniczne bidety są bardzo rozpowszechnione w Japonii i niektórych innych częściach Azji, ale wydaje się, że powoli zyskują popularność w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Bidet elektroniczny jest dyszą, która jest przymocowana do toalety (zazwyczaj sedesu) i ma na celu zastąpienie papieru toaletowego poprzez automatyczne czyszczenie twoich części intymnych. Choć w Japonii nie jest to nic nowego, technologia, która się za tym kryje, w ostatnich latach doświadczyła radykalnej poprawy.

Na przykład, jednym z najpopularniejszych bidetów elektronicznych jest Washlet, który jest produkowany przez największego na świecie producenta toalet. Umożliwia użytkownikom regulację ciśnienia i temperatury wody wypływającej z dyszy, a nawet temperatury powietrza wypływającego z dyszy w celu osuszenia części prywatnych.

Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale papier toaletowy jest papierem jednorazowego użytku. Nie można go poddać recyklingowi, co oznacza, że jest szkodliwy dla środowiska. Jeśli chcemy chronić środowisko na dłuższą metę, zastosowanie elektronicznych bidetów może być świetnym miejscem do rozpoczęcia.

Ogrzewana deska

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że sedes w zimie był zbyt zimny? Dzisiejsza nowa generacja nowoczesnych toalet wyposażona jest w deski klozetowe, które automatycznie ogrzewają się do temperatury wybranej przez użytkowników. Większość toalet z podgrzewanym siedziskiem jest wyposażona w jakiś panel sterowania lub pilot zdalnego sterowania, za pomocą którego można ustawić żądaną temperaturę siedzenia.

Niektórzy producenci toalet idą jeszcze dalej, umożliwiając wielu użytkownikom wybór żądanej temperatury. Gdy użytkownik siedzi w toalecie, toaleta dostosowuje temperaturę sedesu w zależności od wagi użytkownika.

Co dalej?

Nowa generacja nowoczesnych toalet z zaawansowaną technologią zapowiada rewolucyjne zmiany w przyszłości. To tylko kwestia czasu, zanim toalety zostaną wyposażone w technologię bezprzewodową i wszystkie zaawansowane technologicznie rzeczy, które możemy teraz znaleźć tylko w smartfonach i komputerach.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Close
Close
Close