Dom

6 Wskazówek dla nowych właścicieli domów których trzeba znać

Zakup domu jest jednym z najbardziej niezapomnianych i wyjątkowych momentów w Twoim życiu. Dokonałeś ważnej inwestycji, aby zapewnić kochający dom dla Ciebie i Twojej rodziny. Miejsce, w którym wspomnienia będą tworzone i dzielone przez lata. Jeśli jednak nie jesteś przygotowany na to przedsięwzięcie, może ono łatwo zakończyć się znacznie bardziej stresująco, a nie ekscytująco. Będziemy udzielać nowym właścicielom domów kilku bardzo pomocnych wskazówek, które pozwolą zaoszczędzić czas, pieniądze i miejmy nadzieję, że dużo frustracji.

Sprzątanie domu od góry do dołu

Pierwszą rzeczą do zrobienia po zakupie domu jest dokładne oczyszczenie go.  Można to łatwo przeoczyć, ale ważne jest, aby rozpocząć nową przygodę na czystym domu. Odstaw na bok kilka dni i zaplanuj swoją strategię sprzątania, pokój po pokoju, aby zapewnić, że Twój nowy dom nie ma żadnych zapachów lub plam z poprzednich mieszkańców.

Wynajęcie profesjonalnej usługi sprzątania, może ustawić z powrotem kilkaset dolarów, ale to jest warte kosztów. Chcesz, aby Twój nowy dom, łazienki i części mieszkalne były całkowicie nieskazitelne. Odkurzanie i czyszczenie parą wodną dywanów, szorowanie łazienek i dostanie się do trudno dostępnych miejsc, takich jak wentylatory sufitowe i za urządzeniami, to miejsca, gdzie będziesz chciał skoncentrować swoje wysiłki.

Jeśli w Twoim domu pojawią się jakiekolwiek oznaki problemów z pluskwami, będziesz chciał zatrudnić również specjalistę ds. zwalczania szkodników. Będzie to kosztowało, ale może skończyć się to oszczędnością pieniędzy i biciem serca. Najlepszą polityką w odniesieniu do wszystkiego, co związane z utrzymaniem domu, jest złapać to na wczesnym etapie, zanim stanie się to kosztowne do naprawienia.

Stwórz listę kontrolną utrzymania domu

Gdy Twój nowy dom jest czysty i gotowy do zamieszkania, powinieneś utworzyć listę kontrolną utrzymania domu. Katalog wszystkich przedmiotów w domu, które będą musiały być sprawdzone i utrzymywane przez cały rok.  Przedmioty takie jak: konserwacja podwórza, harmonogram sprzątania, kontrola podgrzewacza ciepłej wody, kontrola filtra wentylacyjnego, nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej, itp. Oto wspaniała lista kontrolna konserwacji domu, z której można korzystać, aby dostosować się do własnych potrzeb.

Kiedy już masz pełną listę przedmiotów, posortuj je w cyklu tygodniowym, miesięcznym, kwartalny lub roczny. Pozwoli Ci to zaplanować pozycje do kalendarza i dokładnie wiedzieć, kiedy cokolwiek trzeba sprawdzić. Korzystając z harmonogramu, można łatwo przydzielić, kiedy pozycje na liście zostaną sprawdzone i kto będzie odpowiedzialny za ich sprawdzenie. Ma to dodatkową korzyść w postaci stworzenia poczucia własności i uznania dla Ciebie i Twojej rodziny.

Zakup ubezpieczenia domu

Ubezpieczenie właściciela domu jest obowiązkowe dla każdego nowego właściciela domu. Jest ono wymagane nie tylko przez kredytodawcę hipotecznego, ale jest niezbędne do ochrony rodziny przed nieznanymi czynnikami życiowymi.  Standardowe ubezpieczenie właściciela domu będzie chronić Twój dom przed szeregiem zagrożeń. Zagrożenia takie jak szkody spowodowane przez wiatr, pożar, wandalizm, tornada, huragany i gradobicie są objęte większością polis.  Ubezpieczenie właścicieli domów obejmuje również rzeczy takie jak kradzież lub uszkodzenie mienia osobistego Twojej rodziny.

Chroni również Twoją odpowiedzialność za każdego, kto doznał obrażeń podczas pobytu na Twoim mieniu. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej rodziny, które jest zawarte jako standard w większości polis ubezpieczeniowych właściciela domu, będzie obejmować Ciebie, jeśli ktoś zostanie ranny na twoim majątku akt sprawy sądowej. Ten dodatkowy koszt pozwoli Ci zaoszczędzić tony pieniędzy w drodze, jeśli coś się stanie, że ty i twoja rodzina nie planowaliście tego.  Ubezpieczenie właściciela domu działa, jak siatka bezpieczeństwa dla Ciebie, Twoich bliskich i wszystkich Twoich rzeczy osobistych.

Wymień wszystkie zamki w domu

Mówiąc o zachowaniu bezpieczeństwa rzeczy należących do rodziny, kolejną wskazówką dla nowych właścicieli domów jest zastąpienie wszystkich zamków w Twoim domu. Jest to często pomijany, ale bardzo potrzebny krok dla bezpieczeństwa Twojego domu. Jeśli Twój dom nie jest nowy, to powinieneś założyć, że ktoś oprócz Ciebie, ma klucze do Twoich drzwi wejściowych. Może to być opiekunka do dzieci, stary przyjaciel lub dowolna liczba innych osób. Wynajmij profesjonalnego ślusarza, który wymieni wszystkie zamki zewnętrzne drzwi, abyś miał spokój ducha. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wiesz dokładnie, kto ma dostęp do Twojego domu.

Zainstaluj system bezpieczeństwa w domu

Po wymianie zamków w nowym domu, będziesz chciał stworzyć domowy system bezpieczeństwa. Na szczęście dla nowych właścicieli domów mieszkamy w czasach, gdy zakup systemu ochrony domu nigdy nie był bardziej przystępny cenowo. Istnieje kilka świetnych opcji dla systemów bezpieczeństwa w domu, które można skonfigurować w ciągu kilku minut, a nawet monitorować swój dom z telefonu komórkowego. Korzystanie z kamer bezpieczeństwa z czujnikami ruchu pozwoli Ci być powiadamianym za każdym razem, gdy ktoś zbliży się do Twojego domu. Nawet gdy jesteś daleko, możesz mieć oko na bezpieczeństwo swojego domu. Jeśli wystąpi włamanie lub wandalizm, to przynajmniej będziesz miał dowody.

Przedstaw się swoim sąsiadom

Ostatnia pozycja na naszej liście ma mniej wspólnego z bezpieczeństwem lub konserwacją, a więcej z tworzeniem pozytywnego środowiska z ludźmi, wokół których mieszkasz. Każdy powinien poznać swoich sąsiadów i podjąć próbę uczestniczenia w życiu społecznym. To są ludzie, z którymi będziesz żył przez najbliższe lata. Postawienie jak najlepszej stopy naprzód i przyjaźń z otoczeniem przyniesie ogromne korzyści w życiu domowym Twojej rodziny.

Bez względu na to, czy ty lub twoi nowi sąsiedzi zrobicie pierwszy krok we wstępie, możesz pomóc we wzmocnieniu poczucia wzajemności, prosząc ich o przysługę.  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego pytanie sąsiadów o filiżankę cukru stało się powszechną praktyką? Prosząc po prostu o prostą przysługę, można rozpocząć pozytywne relacje z sąsiadami.

Zostanie nowym właścicielem domu może być trudnym zadaniem wypełnionym tym, co wydaje się niekończącą się listą rzeczy do zrobienia. Chociaż wszystkie one są ważne, te 6 wskazówek do listy pomoże Ci w krótkim i długim okresie czasu.  Zakup domu jest bardzo znaczącym krokiem w życiu, że jest to pad startowy do tworzenia trwałych wspomnień z bliskimi.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close
Close