Dom

Jak wybrać idealny bieżnik na stół?

Nie da się ukryć, że nasze stoły spełniają w naszej jadalni wyjątkową rolę. Nie tylko chodzi o to, że jest to mebel o wyjątkowej praktyczności, ale przede wszystkim nasza najpiękniejsza dekoracja wnętrz. Celebrowanie wspólnych posiłków odpowiednio zaaranżowanym stole z pewnością będzie dla nas jeszcze bardziej przyjemne i absolutnie wyjątkowe. Doskonale więc zdajmy sobie sprawę z tego, że przyda się nam świetnie dobrany bieżnik na stół. Jednak z jego wyborem może być wiele problemów. O czym więc warto pamiętać w przypadku dobierania bieżnika na stół?

Pamiętajmy, że bieżnik na stół nie jest obrusem!

Bardzo często bieżniki na stół utożsamiamy z tradycyjnym obrusem. Oczywiście jest to niezwykle błędne przekonanie, gdyż obie dekoracje stołu znacznie się od siebie różnią. W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że obrus ma przede wszystkim pokrywać cały stół. Spełnia on rolę nie tylko ozdobną, ale także i praktyczną. Obrus chroni np. przed powstawaniem odbarwień na powierzchni stołu czy przez znacznymi zbrudzeniami. Z kolei bieżnik z reguły ma wywiązywać się tylko i wyłącznie ze swojej ozdobnej roli. Nie jest on przeznaczony na cały stół, a co więcej, zwykle nakładamy go na obrus. Wobec tego w przypadku bieżników na stół powinniśmy kierować się nieco bardziej odmiennymi parametrami i kryteriami wyboru, niż w przypadku obrusów. Warto więc o tym pamiętać.

Bieżnik na stół, który dopasuje się do jego aranżacji

Wybierając bieżnik na stół, musimy cały czas w pamięci posiadać to, jaki jest ogólny wydźwięk naszej aranżacji na stole. Przede wszystkim wybór bieżników jest obecnie nieograniczony. Największy ich wybór możemy znaleźć na stronie:  https://szklanatorebka.pl/pl/c/BIEZNIK-NA-STOL/213. Wybierając więc bieżnik postarajmy się uwzględnić kolor naszej zastawy stołowej, a także świeczników i innych dodatków, które się na naszym stole znajdą. Nie zapominajmy o tym, że bieżnik może być też wyrazistym i kontrastowym akcentem stołu, więc postarajmy się go idealnie dopasować.

Stawiajmy na mocne i jakościowe bieżniki na stół

Bieżniki na stół mogą być wykonane z różnych materiałów. Pamiętajmy jednak o tym, że nie będziemy wstanie tej dekoracji uchronić przed zaplamieniem i zabrudzeniem. Wybierajmy więc te modele, które bez problemu będziemy mogli uprać w pralce, nawet przy wykorzystaniu wyższych temperatur i bardziej agresywnych środków piorących. W ten sposób wybrany bieżnik na stół będzie mógł nam posłużyć przez znacznie dłuższy czas i zachwycać swoją ponadprzeciętną estetyką.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close