Meble

Łóżka piętrowe dla dzieci – dlaczego warto kupić i jakie są ich zalety

Dwójka dzieci i wspólny pokój? A może małe pomieszczenie i chęć przeznaczenia większej powierzchni na zabawę i naukę? Piętrowe łóżka dziecięce od lat cieszą się popularnością i są marzeniem niejednego rodzeństwa. Mamy nadzieję, że niniejszy tekst pomoże Ci ocenić, czy to wybór odpowiedni dla Ciebie i Twoich dzieci. 

Dla kogo łóżko piętrowe będzie idealnym wyborem?

Z reguły łóżka piętrowe spotyka się w pokojach dwójki rodzeństwa. Czasami można natrafić na wariacje w postaci łózek dla trójki rodzeństwa, bądź na łóżko piętrowe dla jedynaka. Piętrowe łóżka dziecięce idealnie wpasowują się w pomieszczenia o niewielkim metrażu, dając pole do popisu jeśli chodzi o aranżację takich pokojów.

Odpowiednio dobrane łóżko piętrowe sprawdzi się zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i szkolnym. Choć producenci zazwyczaj polecają korzystanie z łóżek piętrowych dla 4-5 latków, warto zaznaczyć, że przy odpowiednim poziomie zabezpieczeń sprawdzą się one także wśród młodszych dzieci.

Rodzaje łóżek piętrowych

Choć od lat są popularne, to większości z nas do głowy przychodzą wyłącznie te typowo piętrowe łóżka, gdzie jedno miejsce do spania znajduje się nad drugim i prowadzi na nie stroma drabinka. Do oferty łóżek piętrowych dołączyły także łóżka podwójne dla dzieci. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak pojedyncze, jednoosobowe łóżko. Jednak mają one możliwość wysunięcia i zwiększenia powierzchni spania, przez co sprawdzą się idealnie jako łóżka wysuwane dla rodzeństwa. Za dnia kiedy takie łóżko jest złożone, zajmuje wyjątkowo mało miejsca. Łóżka takie są bezpieczne i spać mogą na nich już na prawdę małe dzieci bez obawy, że wypadną z górnego piętra.

W ostatnich latach na popularności zyskały łóżka na antresoli dla dzieci. Mogą one stanowić niebanalny wystrój pokoju dziecka, zajmując jednocześnie bardzo mało miejsca. Miejsce do spania znajduje się na piętrze, natomiast pod samym łóżkiem można zorganizować albo miejsce do zabawy, albo do nauki. Bardzo często spotykane jest połączenie takich łóżek na antresoli razem z biurkiem, bądź szafą znajdującą się pod antresolą.

Łóżka piętrowe i inne można kupić na stronie WNM-Group | Kolorowe i praktyczne łóżka dziecięce i młodzieżowe.

Zalety łóżek piętrowych

Funkcjonalność i ergonomiczna budowa to chyba najważniejsze zalety łóżek piętrowych. Producenci co rusz prześcigają się w tworzeniu nowych modeli, które urzekają ciekawym designem i sprawiają, że dziecięcy pokój nabiera magii. Coraz częściej spotykane są także łóżka piętrowe, z których można utworzyć dwa pojedyncze łóżka, gdy dzieci już podrosną. Wysoka estetyka wykonania i niebanalność każdego modelu, a także pomysłowość w projektowaniu z pewnością uszczęśliwią każde dziecko.  Piętrowe łóżeczko dla dzieci to przede wszystkim idealne miejsce do odpoczynku dla maluchów. Staje się ono jednak także wspaniałym miejscem do zabawy, szczególnie jeśli wybierzemy model, który zaaranżowany jest na przykład na zamek, bądź wyposażony w zjeżdżalnię. Choć z pozoru łóżka piętrowe mają służyć do odpoczynku, z pewnością staną się jednym z ulubionych miejsc do zabawy niejednego dziecka, które marzy o takim elemencie wystroju swojego pokoju.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close