Technologia

Inteligentny dom – Co to jest HEMS?

Inteligentne domy stały się bardzo popularne w ostatnich kilku latach. Nowoczesne budownictwo to nie tylko wygodne mieszkanie, ale też zautomatyzowanie wielu procesów i urządzeń w jedną spójną całość. Taki budynek jest o wiele bardziej bezpieczny niż tradycyjne domy ze względu an rozwiniętą sieć alarmów i monitoringów. Natomiast mniejsze wydatki na utrzymanie odpowiada m.in.HEMS, czyli System Zarządzania Energią Elektryczną. Warto zainwestować w inteligenty dom – zbudować go od podstaw lub założyć system, który zapewni ww. priorytety mieszkaniowe.

Inteligentny dom i system HEMS

Między słowem HEMS a inteligentny dom można postawić znak równości. Jeśli chcesz zoptymalizować zużycie energii elektrycznej na co dzień i osiągnąć najwyższy poziom efektywności energetycznej, system HEMS jest najlepszym rozwiązaniem. Trudno oszczędzać energię elektryczną, jeśli w domu jest wiele sprzętów nią zasilanych, a szczególnie ogrzewanie. Kupowanie ekonomicznych urządzeń nie wystarczy, aby koszty za energię za mocno nie uszczupliły Twojego portfela.

HEMS przychodzi ze świeżym, innowacyjnym rozwiązaniem, które znacząco wpływa na zmniejszenie opłat. Inteligentny system zarządzania energią to oprócz oszczędności także ekologia. Twój inteligentny om będzie kierował zużyciem energii w taki sposób, aby jak najmniejszym kosztem zapewnić perfekcyjne warunki mieszkaniowe. Jak HEMS działa w praktyce? Aby system mógł pracować, niezbędne są moduły komunikacyjne wmontowane w inwerter hybrydowy. Dzięki nim algorytm systemu może łączyć się z instalacją energetyczną i magazynem energii. W ten sposób Ty jako użytkownik HEMS otrzymujesz pełne i dokładne statystyki z jego pracy.

Poznaj inteligentny dom –  nieco prościej…

System HEMS łączy wszystkie urządzenia, które magazynują i produkują energię, w jedną sieć zawiadywaną za pomocą jednego guzika, aplikacji czy panelu sterującego ściennego. Gromadzi wszystkie dane z pracy tych urządzeń, aby jak najlepiej minimalizować kaszty użytkowania energii. Ty natomiast możesz na podstawie podanych informacji decydować o ustawieniach parametrów pracy różnych sprzętów. Dzięki temu Twój inteligentny dom zyskuje wysoki poziom efektywności energetycznej. Oszczędzasz na kosztach energii oraz możesz jeszcze efektywniej wykorzystywać energię z fotowoltaiki. Dlatego z systemem HEMS sterowanie domem jest niezwykle ekonomiczne i przyjemne.

Inteligentny dom to sprytne rozwiązania smart home

Zasada, wedle której działa inteligentny dom, jest prosta. Do jednego dużego systemu podłączasz te urządzenia, które chcesz i sterujesz nimi, jak chcesz. Jednym guzikiem włączasz zdalne sterowanie oświetleniem i tak samo regulujesz automatyczne rolety. Możesz ustawić system w taki sposób, aby różne czynności były wykonywane za Ciebie. Inteligentne czujniki dokonują stałych pomiarów temperatury. Mogą być połączone ze stacją pogodową, co umożliwia dopasowywanie warunków lokalowych do aktualnych warunków atmosferycznych. Nigdy więcej nie będziesz mieć zbyt chłodnego, czy zbyt gorącego powietrza w pomieszczeniach.

Równie ciekawie jawi się sterowanie oświetleniem. Kiedy wychodzisz z domu, automatyka domowa wyłącza światło i zapal je jedynie w sytuacji zagrożenia włamaniem. Oprócz tego zamyka rolety, zamyka okna oraz zmniejsza bieg wentylacji. Jeśli włączysz odbiornik TV, wtedy automatycznie zaciągają się rolety, przygasają niektóre światła i tworzy się klimat odpowiedni do oglądania ulubionego filmu czy programu. Natężenie światła będzie zmieniać się zależnie do pory dnia, jak i wykonywanej poprzez Ciebie aktywności. Możesz sterować oświetleniem za pomocą aplikacji czy panelu ściennego, a może to robić za Ciebie inteligentny dom. System Pomoże Ci efektywniej odpoczywać i pracować oraz lepiej gospodarować swoim czasem.

Inteligentny dom to mnóstwo udogodnień, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Jeśli czujesz zmęczenie ustaw system tak, aby działał samodzielnie. Natomiast, gdy wolisz mieć wszystko pod ścisłą kontrolą, wybierz sterowanie domem ręczne, ale również przyjemne i intuicyjne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close