Wnętrza

Jak dobrać idealny obraz do sypialni?

Sypialnia to miejsce kojarzące się z odpoczynkiem. Chcąc zrelaksować się po długim dniu, warto zaaranżować to pomieszczenie w odpowiedni sposób. Oprócz kolorów ścian, o atmosferze sypialni decyduje też obecność dodatków. Jednym z najprostszych jest obraz, który gwarantuje piękne wykończenie, a jednocześnie wspiera klimat relaksu. Jak wybrać idealny obraz do sypialni? W tym poradniku znajdziesz przydatne inspiracje.

Kolorystyka obrazu do sypialni

Na początek warto zastanowić się nad kolorystyką obrazu wybieranego do sypialni. Wybrane kolory powinny odpowiadać tym obecnym w pomieszczeniu. Jeśli dana sypialnia jest utrzymana w neutralnych barwach, można wybrać obrazy do sypialni, które będą stanowiły kontrast. Dla przykładu, w białym albo szarym pomieszczeniu ciekawym rozwiązaniem może okazać się dekoracja w odcieniach zieleni, żółci lub błękitu.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na wybór obrazów o neutralnej kolorystyce. To rozwiązanie będzie doskonałe w przypadku sypialni z jednym kolorystycznym motywem przewodnim. Czarno-biały obraz pięknie uzupełni sypialnię, w której są niebieskie albo zielone ściany. Neutralne kolorystycznie dodatki zbudują przyjemny klimat, który jest bardzo ważny w tego rodzaju pomieszczeniu.

Gdzie umieścić obraz?

Najbardziej oczywistym i popularnym rozwiązaniem jest umieszczanie obrazów do sypialni nad łóżkiem. Pusta przestrzeń aż prosi się o to, by wypełnić ją ciekawym akcentem dekoracyjnym. Co jednak jeśli właściciel domu zaplanował wysoki i dekoracyjny zagłówek? Nie oznacza to, że należy zrezygnować z powieszenia obrazu. Może on prezentować się równie dobrze w innym miejscu.

Dobrym pomysłem może okazać się umieszczenie dekoracji nad komodą albo szafką nocną. Wszystko zależy od tego, jaki rozmiar obrazów ma znaleźć się na ścianie. W przypadku niewielkich egzemplarzy można za ich pomocą stworzyć ciekawą kompozycję w pionie albo poziomie.

Jaką wielkość obrazów do sypialni wybrać?

Ostateczny wybór powinien być uzależniony od ilości wolnej przestrzeni na ścianie. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w jeden duży obraz. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać kilka mniejszych obrazków, celem stworzenia interesującego kolażu w całym pomieszczeniu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close