Wnętrza

Szkło lacobel

Lacobel to po prostu szklane panele dekoracyjne. Można je wykonać z dowolnym wzorem, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem. Wybór takich paneli pozwala uiścić wizję artystyczną posiadacza, stąd też pomysły na wzornictwo z ziarnami kawy, deszczem czy trawą. Każdy może dostosować wygląd szkła do swoich potrzeb. Jeśli ktoś nie lubi wariacji i woli stonowany wygląd swojego wnętrza, nic nie traci, gdyż lacobel występuje również w jednolitej barwie. Jest to świetny dodatek do domowej aranżacji wnętrz, dlatego zyskuje na popularności. Szklane panele dobrze sprawdzą się w kuchni, w sypialni czy nawet jako dekoracja do przesuwanej szafy.

Montowanie szkła

Szklane panele montowane są na ścianie przy użyciu kleju. Zawsze robi się to tak, aby warstwa lakieru była zabezpieczona, więc panel przykleja się szklaną powłoką na zewnątrz. Dobrej jakości lacobel firmy produkują tak, aby nadruk był odpowiednio zabezpieczony, więc może być on zarówno przyklejany białym jak i bezbarwnym klejem.

Zalety lacobelu

Niewątpliwą zaletą lacobelu jest wygląd. Szklane panele wyglądają ciekawie, przykuwają uwagę od razu przy wejściu do pomieszczenia. Zaś możliwość spersonalizowania wzoru dodaje jeszcze większego efektu oraz stanowi duże pole do artystycznego wyżycia się. Prostota w utrzymaniu jest kolejną zaletą lacobelu. Ma gładką powierzchnię, nie zawiera fug, stąd łatwość dbania o szkło. Wystarczy płyn do mycia szyb i bez problemu zabrudzenia zostaną usunięte. Również dobrym środkiem do dbania o czystość jest nawet zwykły ocet lub aceton. Warto także wspomnieć, że dla podwykonawców jest to materiał łatwy w montażu, co ułatwia im wykonywanie swojej pracy.

Wady lacobelu

Jedną z nieprzyjemniejszych wad posiadania szklanych paneli jest koszt ich naprawy. Uszkodzenie takiej powierzchni będzie kosztować niemałe pieniądze, zwłaszcza kiedy trzeba będzie wymienić całą płytę na nową. Dodatkowo ściana, na której montujemy lacobel musi być w odpowiedni sposób przygotowana. Z racji tego, że lacobel jest jednolitą konstrukcją, nie toleruje ona naprężeń. Powierzchnia pod montaż szkła musi być idealnie równa. Gdy tak nie będzie, płyta pęknie od razu lub po krótkim czasie od momentu zamontowania. Należy również mieć na uwadze to, że standardowe szkło lacobel nie jest odporne na wysokie temperatury. Posiadacze kuchenek gazowych, którzy chcą umieścić szklane panele zamiast płytek na ścianach w kuchni, muszą zainwestować w specjalny lacobel hartowany, coby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na standardową opcję, która po pewnym czasie, by się zniszczyła. Kiedy ktoś marzy o gniazdkach, również może mieć problem. Wycięcie otworów w szklanej płycie jest trudne, dlatego warto od razu skonsultować się z firmą, która przygotuje odpowiednie otwory zawczasu.

Podsumowanie

 Warto zdecydować się na lacobel, gdyż wygląda on bardzo efektownie, pozwala na różne wariacje i jest łatwy w utrzymaniu. Należy jednak pamiętać o wszystkich wadach szklanych paneli, gdy będziemy decydować się na aranżację naszego wnętrza.

 

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close