Dom

Jak w funkcjonalny sposób urządzić małą łazienkę?

Niewielkich rozmiarów łazienka bywa bardzo problematyczna, zwłaszcza jeśli chcemy pomieścić w niej większą ilość rzeczy. Z pewnością przydadzą nam się sprytnie ulokowane szafki, jednak warto wziąć też pod uwagę półki łazienkowe. Można na nich przechowywać różnego rodzaju kosmetyki, a coraz częściej montuje się je nie tylko w okolicach wanny czy prysznicu, ale również przy umywalkach. 

Półki łazienkowe, czyli jak zaoszczędzić trochę miejsca

Kosmetyki poustawiane na pralce, umywalce, po bokach wanny czy w kabinie prysznicowej nie prezentują się zbyt efektownie. Niestety, w małych łazienkach nie zawsze możemy pozwolić sobie na to, aby przechowywać je w szafkach, głównie ze względu na fakt, iż tam znajdują się inne przedmioty – ręczniki, środki czystości czy chociażby papier toaletowy. Niemniej jednak z tym problemem możemy poradzić sobie w bardzo prosty sposób, inwestując w odpowiednio dobrane półki łazienkowe. Obecnie półka łazienkowa znajduje się już nie tylko w okolicach prysznicu czy wanny – z powodzeniem możemy umocować ją na przykład koło umywalki, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku, jeśli ta jest naprawdę niewielkich rozmiarów. Na półkach łazienkowych możemy przechowywać żele pod prysznic, płyny do kąpieli, gąbki, golarki, kosmetyki peelingujące czy inne, których używamy na co dzień. Coraz częściej na tego rodzaju podwieszeniach przechowuje się również innego rodzaju produkty codziennego użytku, jednak należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie pojedynczej półki łazienkowej.

Rozwiązanie nie tylko dla domu

Półki łazienkowe wydają się być doskonałym rozwiązaniem dla osób, których łazienka jest małych rozmiarów. Niemniej jednak sprawdzają się one nie tylko w domach, ale również w innych obiektach. W tym miejscu warto wymienić chociażby różnego rodzaju obiekty noclegowe, takie jak pensjonaty czy hotele. Półeczki łazienkowe możemy także umieścić w przedszkolach, szkołach czy żłobkach, zwłaszcza w łazienkach przeznaczonych do czyszczenia różnego typu rzeczy, na przykład nocników bądź zabawek. Dzięki temu o wiele łatwiej jest sięgać po środki czyszczące, co znacząco przyspiesza codzienną pracę. Obecnie mamy bardzo duży wybór półek łazienkowych, dlatego każdy jest w stanie znaleźć taką, która spełni jego oczekiwania. W przypadku łazienek o dosyć nietypowym kształcie, możemy zdecydować się na półki narożne, które dodatkowo pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca. Warto korzystać ze sprytnych rozwiązań, które sprawią, że nawet małe pomieszczenie stanie się niezwykle funkcjonalne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close